Ważne

Google+ dla tabletów z Androidem i iPadów

Google+ może nie być najpopularniejszym portalem społecznościowym w Internecie (osobiście wolę je od Facebooka), ale niewątpliwie jest jedynym, którego tempo rozwoju może zawrócić w głowie konkurencji. Podczas konferencji otwarcia Google I/O, Google zaprezentowało nowe możliwości Google+ oraz dedykowane aplikacje dla tabletów z systemem Android oraz iPadów.

Aplikacja Google+ jest już dostępna w sklepach Google Play oraz Apple AppStore i może pochwalić się opartym na strumieniu wpisów znajomych interfejsie, któremu nie można odmówić elegancji. Za pomocą Google+ można nie tylko pisać z przyjaciółmi, ale także prowadzić wideorozmowy i wideokonferencje za pomocą usługi Google Hangouts. Ponadto, aplikację wyposażono w ulepszony system powiadomień (nareszcie!), narzędzie do wyboru profili oraz graficzny interfejs do złudzenia przypominający ten z przeglądarkowej wersji Google+.

Co do nowości, jakie wprowadzono do Google+, a które wchodzą w poczet aktualizacji aplikacji dla tabletów, znalazły się Google+ Events, czyli możliwość tworzenia i udostępniania znajomym zdarzeń. O ile ta funkcja na Facebooku była dostępna od dawna, tak Google odświeżyło jej ideę i zaserwowało w bardzo estetyczny i przyjazny użytkownikowi sposób.

Nowa aplikacja Google+ jest kompatybilna z gwiazdami wieczoru, czyli tabletem Google Nexus 7 i systemem Android 4.1 Jelly Bean. To co, pobieramy i plusujemy?

via SlashGear

Komentarze

 • Szat

  Powiem krótko, W_Y_M_I_A_T_A absolutnie nowe G+ dla Androida !!!

  ŚCIĄGAĆ !!!!

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.plus

 • Szat

  Ten filmik warto by wkleić do artykułu, nowość z dzisiaj – EVENTS

  http://www.youtube.com/watch?v=GN7qw6UZZdg

 • Kuba

  G+ w nowym wydaniu elegancko sie prezentuje. Jedna tylko uwaga – trochę za szybko z tym Apple Store wyskoczyłeś – wersja na iPada, czy ogólnie odświeżenie wersji na iOS dopiero nastąpi. Na ten moment dostępna jest dotychczasowa wersja z iPhona, która aktualizację miała w maju. Zresztą Twój link prowadzi właśnie do tej aplikacji a nie do tej która została zaprezentowana.

  • Chmiel

   Zgadza się, nie ma jeszcze aplikacji na iPada…

   • W amerykańskim AppStore powinna już być. Zaktualizowałem wpis.

    • Chmiel

     Nadal nie ma…

 • SyoMas

  A mnie jakoś ten wygląd nie powala, chemia nie teges chyba. Coś nie mogę wykopać możliwości edycji wpisów a miała chyba się pojawić.

  • aaa

   Do tego wydaje się myśleć, że tablet to telefon i robi bardzo wąski widok komentarzy, a zdjęcia małe rozbija na cały ekran, przez co są rozmyte. Bez sensu.

 • Paweł

  Aplikacja jest już w polskim AppStore.

 • eranet

  witam i prosze o pomoc. mam na zakup tableta z dotacji ok.2500 pln i dylemat co kupic, praca w terenie, pokazywanie sklepu internetowego i oferty, poczta, prezentacje, jakies zapiski, moze jakis prosty obrazek do zrobienia, potrzebuje przynajmniej wbudowanego modemu 3g dla przegladania internetu. Co wybrac, mysle o:
  ipad 3
  samsung tab 10.1
  acer iconia 701
  asus transformer 300tgt

  • Vinc

   Asus Transformer będzie najlepszy.

 • burketo6

  widziałem już pare developerskich poprawek na metroone pl, polecam sprawdzić bo to nieoficjalne wersje :)

 • Informative article, totally what I needed.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona