Ważne

MSI Slider S20 w Q4 2012 w cenie powyżej 800 dolarów?

msi slider s20

Na targach Computex 2012 poznaliśmy mnóstwo ciekawych tabletów, w zdecydowanej większości hybrydowych, pracujących w oparciu o Windows 8. Jedno z takich urządzeń można było znaleźć również na stoisku MSI, model MSI Slider S20. Dziś w serwisie DigiTimes znalazło się kilka ciekawych informacji na jego temat, które potwierdzają wcześniejsze doniesienia.

Według źródeł wspomnianego portalu, MSI Slider S20 ma zadebiutować na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku (konkretnie październik lub listopad) w cenie wynoszącej 799-899 dolarów. Wieści te zgadzają się z wcześniejszymi wiadomościami na ten temat, według których tablet miał trafić do sprzedaży za 799-899 euro (a że stosujemy przelicznik 1 dolar = 1 euro, to wszystko się zgadza).

MSI Slider S20 to urządzenie hybrydowe budową przypominające Asusa Eee Pad Slider, działającego pod kontrolą Androida. Sprzęt ten został wyposażony w ekran o przekątnej 11,6″, procesor Intel Atom trzeciej generacji, 4GB RAM, Windows 8, Bluetooth 4.0, USB 3.0 oraz wyjście HDMI.

Powyżej przytoczyłam wszystkie szczegóły, które na chwilę obecną zostały ujawnione i dotyczą Slider S20. Sami widzicie więc, że wciąż jest wiele niewiadomych – łącznie z rozdzielczością ekranu i konkretnym procesorem, który zostanie w nim zastosowany. Warto przypomnieć, że hybryda ta będzie ważyła ok. 1,3 kg.

źródło

Komentarze

 • barwniak

  Cena po prostu powala. W tej cenie to można kupić dell latitude lub hp elitebook, w środku nie Atom tylko corei5ULV lub i7ULV. Ekrany niewiele większe 12,1 – 12,5. Już widzę te bazy danych przeglądane i sortowane w samolotach i pociągach na tym atomie. No i wsparcie producenta takiego jak HP czy Dell dla biznesu zupełnie nie ten poziom co MSI. Zresztą Macbook Air 11,6 co tańsze modele można kupić w tej cenie, ale corei5.
  No chyba, że zabłysną ppi ala nowy ipad. Dla biznesu to i matowa matryca by się przydała a tu nie widzę.
  Hitu rynkowego typu Ipad raczej nie wróżę w kręgach mobilnego biznesu. Za słaba specyfikacja do pracy, dla rozrywki wystarczy coś bardziej mobilnego i tańszego. Ale z ostateczną decyzją trzeba poczekać na to co inni pokażą na CPU x86 i win8 z klawiaturą. Może cały segment wypadnie blado.

 • Gunther

  uuuhhh
  Zobaczycie ile będą kosztowały te wszystkie cudeńka z Windows 8. Jestem dziwnie przekonany, że poniżej 700 dolców/euro to nic nie dostaniecie. Za sam system Microsoft ma brać 85-100 dolców.

 • Drugi

  mam nadzieję że coś we wrześniu w USA się pojawi w cenie około 800$ by od razu na studia zakupić :D

 • hellypton

  Zdecydowanie lepszym pomysłem jest Surface.

 • grah

  Przy tych cenach (i wadze), pierwsza firma jaka wpadnie na dodanie ekranu dotykowe do ultrabooków wygrywa wyścig :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona