Ważne

Android Jelly Bean potwierdzony – figura już stoi przed kampusem Google

android jelly bean

Niby nic, a tak to się zaczęło… W takie właśnie słowa można ubrać to, co stało się dziś przed kampusem Google w Mountain View. To tam właśnie rozpoczęła się era nowej wersji systemu operacyjnego – Android Jelly Bean. Przed siedzibą internetowego giganta stanęła charakterystyczna figura, co ostatecznie potwierdziło, że kolejna odsłona systemu będzie się właśnie tak nazywała.

Pierwsze plotki o Androidzie Jelly Bean pojawiły się już dość dawno, bowiem podczas targów MWC 2012 w Barcelonie. Wtedy to, na obszernym stoisku Androida (które bardzo mile wspominamy – prawda, Jarek? ;)) można było zasmakować żelków-fasolek. Później kilka razy w sieci pojawiały się kolejne nieoficjalne spekulacje dotyczące tej nazwy, aż w końcu kilka dni temu przeciekło zdjęcie tabletu Google (Google Nexus Tablet, Google Asus Nexus, Asus Nexus 7?) wraz z prawdopodobnymi parametrami technicznymi. Dziś koncern z Mountain View oficjalnie potwierdził, że następca Androida Ice Cream Sandwich będzie nosił nazwę Android Jelly Bean. Najprawdopodobniej będzie to wersja 4.1 (nie 5.0).

Premiera systemu Android Jelly Bean, a także tabletu Google, będzie miała miejsce podczas konferencji Google I/O 2012 rozpoczynającej się już jutro, tj. 27. czerwca. Gdy tylko zostaną ujawnione jakiekolwiek informacje na ich temat – na pewno się nimi z Wami podzielimy.

Wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internecie na tej stronie (początek 27. czerwca o 18.30 czasu polskiego).

źródło, zdjęcie

Komentarze

 • Sefto

  Jestem ciekawy jak będzie wyglądał proces aktualizacji. Może tym razem Google wyciągnie wnioski ? Moim zdaniem pierw powinien zostać zaktualizowany system, a dopiero później producent powinien postarać się o nakładki systemowe, ale pożyjemy, zobaczymy..

 • uru28

  Właśnie, jak to z tą numeracją jest???Do tej pory kolejne odsłony nosiły nie tyko nazwy zaczynające się alfabetycznie ale i posiadały kolejne numery. Google odchodzi od numeracji czy to jakaś “przejściowa” wersja?

  • I tak też będzie tym razem, przecież 4.1 to kolejny numerek ;-) wątpię, żeby nazwali JB 5.0.

   2.1 Eclair
   2.2 Froyo
   2.3 Gingerbread,
   3.0-3.2 Honeycomb
   4.0 Ice Cream Sandwich
   4.1 – Jelly Bean

   • grah

    1.0 (no code name)
    1.1 (no code name)
    1.5 Cupcake
    1.6 Donut
    2.0 Eclair (po raz pierwszy)

    • Specjalnie wymieniłam tylko kilka ostatnich… ;-)

    • Aki

     1.0 – applepie
     1.1 – banana bread

     • Misiek

      1.0 Apple Pie (nieoficjalna)
      1.1 Banana Bread (nieoficjalna)
      1.5 Cupcake
      1.6 Donut
      2.0-2.1 Eclair
      2.2 Froyo
      2.3 Gingerbread
      3.0-3.2 Honeycomb
      4.0 Ice Cream Sandwich
      4.1 Jelly Bean
      5.0 Key Lime Pie (grudzień 2012)

 • haz111

  Ciekawią mnie nowości w Jelly Bean. Bo jak na razie znamy chyba tylko nową tapetę i pasek wyszukiwania oraz część zmian w Sklepie Play. Ale bardziej interesujące są szczegóły techniczne wpływające na rzeczywistą wydajność systemu. Nie mogę się doczekać konferencji… szkoda tylko, że coś mi wypadło i przegapię początek… a popcorn jeszcze nie przygotowany ;p

 • seweryn789

  Już się nie mogę doczekać mojego Nexus’a 7. ;)

 • misteq

  Właśnie trzymam najnowsza gazetkę media Expert a w niej wszytko mający tablet lark 70.7 android 4.0 GPS, bluetooth,funkcja telefonu za zł nigdzie nie mogę znaleźć o nim szczegółowych informacji co sądzicie???

  • Artur

   co, gdzie, za ile?

  • bre

   Minusy: brak IPS, tylko 512RAM, tylko 4GB Pamięci, Andek 2.3 a nie 4.0, beznadziejny procek, słabe GPU, słaba rozdzielczość
   Plusy: GPS, Modem 3G, BT, cena

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona