Ponad 15 000 aplikacji dla tabletu BlackBerry PlayBook

Wyraźnie widać, że tablet BlackBerry PlayBook lubi aplikacje i nigdy nie ma ich dość. Choć jego brzuszek jest okrągły od programów własnych oraz tych emulowanych z Androida, iOS i PlayStation, wciąż ma apetyt na kolejne. Jak wynika z informacji opublikowanej dziś rano przez portal BBNews, PlayBook rośnie w siłę: do sklepu BlackBerry AppWorld zgłoszono już ponad 15 000 dedykowanych mu aplikacji.

Dynamiczny rozwój zaplecza programowego tabletu jest efektem wzmożonej aktywności Research In Motion w dziedzinie promocji i marketingu wśród programistów. Kanadyjski gigant na całym świecie organizuje konferencje mające na celu przybliżenie i przedstawienie zalet tworzenia dla środowiska BlackBerry. Zabiegi RIM sprawiły, że sklepem AppWorld zaczęli interesować się producenci gier i aplikacji popularnych na innych platformach, np. Gameloft i FishLabs.

Nie bez znaczenia okazały się niedawne masowe wyprzedaże tabletów BlackBerry, na których to wyjątkowo ciekawe urządzenie można było dostać za mniej niż dwieście dolarów. Szczerze mówiąc, żałuję, że go wtedy nie kupiłem; PlayBook jest jedną z najlepszych “dachówek”, z którymi miałem do czynienia.

Jeżeli interesuje Was ogólny status osiągnięć sklepu BlackBerry AppWorld, z przyjemnością informuję, że niedawno świętował rocznicę trzech lat istnienia i ponad 80 000 dostępnych aplikacji.

via BBNews

Komentarze

 • siwyrs

  ja tam żałuje że hp touchpad nie kupiłem za 89 £ …

 • Lost

  Możesz Jarek coś więcej o tych aplikacjach, chodzi mi konkretnie czy to są programy dostosowane do Playbooka dostępne z oficjalnego sklepu RIM na tablecie? Coś trzeba kombinować, żeby je zainstalować? Można gdzieś listę konkretną znaleźć?

  • YogS

   Zdecydowana większość to aplikacje natywne, wszystko dostępne jest na AppWorld przez tablet. W przypadku osobnych plików .bar wystarczy mieć DDPB do ich instalacji za pomocą komputera.

   Odnośnie listy to najlepiej sprawdzić oficjalny sklep http://appworld.blackberry.com/webstore/? tylko problemem będzie to że pokazuje wszystko bez możliwości selekcji appów tylko dla tabletu póki się go nie zarejestruje.

  • Mazi

   http://goodereader.com/apps/playbook/playbook-android-apps/
   Tutaj masz aplikacje przerobione z Androida,wystarczy je tylko przerzucić na PB.

   • Ryszard

    Nie kumam ,trzeba jakis program bo sciagam i nie dzialaja ,moze jakis przepis co trzeba zrobic ,bo ja po angielsku nie kumam ,starszy jestem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona