Microsoft na każdym tablecie z Windows 8 RT będzie zarabiał 85 dolarów? - Tabletowo.pl

Microsoft na każdym tablecie z Windows 8 RT będzie zarabiał 85 dolarów?

Im bliżej premiery Windows 8, tym więcej wielorakich plotek na jego temat będzie się pojawiało w internecie. Wczoraj sieć opanowała wiadomość, że Microsoft od każdego tabletu pracującego w oparciu o Windows 8 RT (czyli na ARM), będzie pobierał od producenta tegoż sprzętu 85 dolarów. Jeśli informacja ta się potwierdzi (a tego przecież nie wiemy), już na wstępie urządzenia z Windows 8 RT będą najprawdopodobniej droższe od konkurencyjnych. Microsoft za darmo swojego systemu, wraz z pakietem Office, rozdawał nie będzie – ale przez to ceny urządzeń z Windows RT mogą być wyższe niż się spodziewamy. Nie przeraża to jednak producentów, którzy rzucili się w kierunku nowego okienkowego systemu – co się działo podczas Computex 2012 wszyscy doskonale wiemy.

Jakiś czas temu DigiTimes donosił, że opłata za licencję systemu Windows 8 RT dla tabletów z procesorami ARM wyniesie około 90-100 dolarów. Obecnie portal VR-Zone dotarł do nieco bardziej optymistycznych wieści. Wynika z nich, że koncern z Redmond będzie pobierał 80-95 dolarów opłaty, aczkolwiek najpopularniejszą stawką ma być wspomniane 85 dolarów.

To, że Microsoft będzie pobierał opłaty licencyjne od producentów tabletów z Windows RT, jest pewne. Trzeba jednak pamiętać, że dopóki system nie zadebiutuje na rynku, a Microsoft sam nie zabierze głosu w tej sprawie, wysokość tej opłaty pozostanie jedynie w sferze spekulacji.

Zagraniczne portale spekulują, że koszt tabletów z Windows RT ma się mieścić w przedziale 549-799 dolarów. Czy tak będzie – przekonamy się w okolicach przełomu trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona