Ważne

WWDC za pasem, iOS 6 nie dla pierwszego iPada?

Gwoli przypomnienia, konferencja Worldwide Developer Conference organizowana przez Apple w hali Moscone w San Francisco rozpocznie się już dziś o godzinie 19:00 (10AM czasu lokalnego). Na pewno zobaczymy na niej system operacyjny iOS 6, który, jeśli wierzyć plotkom, będzie mógł pochwalić się nową aplikacją służącą do nawigacji i przeglądania trójwymiarowych map, odświeżonym wyglądem sklepów iTunes, AppStore i iBooks, śnieżnobiałym interfejsem użytkownika, zwiększonymi możliwościami usługi iCloud oraz integracją z portalem społecznościowym Facebook. Są to nowości, na które wskazują drobne przecieki pojawiające się w sieci przez ostatnich kilka tygodni. Co więcej przygotowało dla nas Apple? Przekonamy się już niebawem.

W przeciwieństwie do redaktorów innych portali technologicznych, nie zamierzam tworzyć listy funkcji, które chciałbym zobaczyć w szóstej odsłonie mobilnego systemu operacyjnego iOS. Oczywiście mam kilka życzeń, lecz nie ode mnie zależy, czy trafią one na deski kreślarskie inżynierów Apple. Mimo to, moje oczy uroniłyby łzę radości, gdybym zobaczył rozbudowane Centrum Powiadomień, menedżer plików i interfejs, który stanąłby w szranki z Holo znanym z Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Prezentacja iOS 6 nie ucieszy posiadaczy pierwszej generacji tabletu Apple iPad, albowiem ten najprawdopodobniej nie otrzyma aktualizacji. W internecie pojawiły się linki do pobrania iOS 6 w wersji beta (póki co, nieaktywne), lecz wśród nich brakuje oprogramowania dla urządzenia, które na zawsze odmieniło oblicze rynku tabletów internetowych. Więcej – ono go wykreowało. Co ciekawe, iOS 6 najprawdopodobniej otrzyma smartfon iPhone 3GS, którego specyfikacja jest słabsza od konfiguracja technicznej iPada 1. Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami tkwi w ciągłości sprzedaży: podczas gdy telefon wciąż jest dystrybuowany, produkcja tabletu została zatrzymana.

Pamiętajcie! Konferencja Apple WWDC rozpoczyna się dziś o 19:00. Niestety, nie będzie strumieniowego przekazu wideo i będziemy musieli zdać się na pisemną relację zagranicznych serwisów zaproszonych na imprezę.

via 9to5Mac

Komentarze

 • Pober_xD

  na stronie myapple.pl też pojawi się relacja live z konferencji :)

 • mekintosz

  Całe apple, niech klient kupi nowe zamiast wspierac starsze produkty na ile to realnie mozliwe. Szeczegolnie tu wiadac jesli bedzie iOS6 na iPhone 3GS.

  • KOrkodyl

   Apple w tej kwestii nie jest wcale takie złe. Znam taka jedną firmę która jest praktycznie liderem w wypuszczaniu coraz to nowych produktów i mistrzem świata w zapominaniu o tych tylko trochę starszych ;)

   • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Ja też znam tą firmę i sam jestem użytkownikem jej produktów a do tego jestem fanem rodziny Galaxy. Jednak też uważam, że traktowanie użytkowników pod względem aktualizacji per noga woła o pomstę do nieba. O ile do tego przywykłem i wiem, że Samsung bo o nim mowa potrafi tak się zachowuje o tyle Apple słynący z dbałości o klienta zadziwił mnie swoją decyzją. Dziwne jest to tym bardziej, że stary model iPhone3GS otrzyma aktualizację a równie kultowy tyle, że młodszy iPad nie. Dziwne i niedorzeczne podejście…

  • hydzior

   Akurat apple w tej wkestii jest lepszy niz wiekszosc androidowych producentow .

 • Zex

  Jeśli tak będzie – porażka.

  • Marek

   Czy ja wiem czy to porażka.Technologia idzie do przodu, stary ipad nie może tego zatrzymywać
   Apple i tak jest liderem jeśli chodzi o aktualizację. Smartfony z androidem są wspierane znacznie krócej lub wogóle nie dostają aktualizacji

 • Aleksander Killman

  Chodzi o to, że sprzęt tak zaawansowany mógłby teoretycznie być użytkowany wiele lat, trzeba więc w inny sposób wzbudzić w klientach potrzebę kupna, bo inaczej sprzedaż nie wzrastałaby, ale malała z roku na rok. Po co iPad 2 jeśli iPad 1 jest taki dobry? Skoro doszliśmy do takiego poziomu technologicznego, że urządzenie sprzed kilku lat i tak zaspakaja potrzeby 90% użytkowników, trzeba ich przekonać software’m do wymiany modelu na lepszy.

 • Tomecki

  Ale bzdury piszecie

  • Aleksander Killman

   Dziękuję, Tomecki, w imieniu wszystkich – bo rozumiem, że używając liczby mnogiej chciałeś skomentować zarówno artykuł jak i komentarze?

  • Tomecki

   Generalnie w liczbie mnogiej, ale do zecz.
   Dziś sledzilem Keynote które zaczęło sie o 19 czasu polskiego a Wy jak prorocy od 16 z kawałkiem piszecie brednie.
   Pozdrawiam Was jasnowidzow.
   A jaki będzie wynik meczu? Lub dajcie info kto wygra turniej w kopanie piłki .

 • AS

  Wzrost rynku generują przede wszystkim nowi nabywcy. Posiadacze iPadów 1, jeśli jeszcze dziś je posiadają, nieprędko kupią kolejna wersję. Oczywiście miło byłoby, gdy aktualizacja dotyczyła również iPada 1. Szczególnie w świetle przewidywanej aktualizacji dla iPhone’a 3GS. Jednak, jak autor notki mzauważył, iPhone 3GS jest jeszcze w sprzedaży, zaś iPad 1 już nie. Klient posiadający iPada 1 z najnowszym systemem iOS 6 nie skusi się na nowe urządzenie tak szybko, jak ten sam posiadacz iPada 1 bez takiej aktualizacji. Live is brutal my Friends ;)

  • Zex

   *Life :)

  • Aleksander Killman

   iPad wyszedł latem 2010 czyli jak iOS6 zacznie funkcjonować, będzie miał dwa lata. Nie wiem jak w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii wiele iPadów sprzedawano na dwuletnich umowach w sieciach komórkowych.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Gdyby iOS był systemem otwartym jak Android nie byłoby problemu z portem nowej wersji systemu. Kolejna wada systemów zamkniętych czyli zdawanie się na łaskę lub niełaskę producentów.

  • Tas

   Bajki opowiadasz. Mam Galaxy P1000 system otwarty a jakos nie widze normalnej wersji Androida 4.0. Nie dziala np aparta itp. Do d….y z taka robota. I co Ci z tego otwarteogo systemu. Producent urzadzenia ma gdzies uzytkownikow. Nipkt tak dlugio jak Apple nie zapewnia wsparcia dla swojego sprzetu.

   • Marcin “Azawwkh” Wojciechowski

    Dziwne to wsparcie skórka rak kultowy sprzęt jak upadek nie dostaje iOS6 a taki staruszek jak iPhone 3GS otrzymuje wsparcie. Dla mnie to niedorzeczność. Dla mnie to taki sam nietakt jak to, że Samsung nie cały aktualizacji do Androida 4.0X również kultowemu modelowi jakim jest Galaxy S z tym, że Galaxy S otrzyma przynajmniej port nieoficjalny, który z czasem powinien zostać dopracowany (P1000 również powinien takowy dostać w końcu to konstrukcja bardzo zbliżona do Galaxy S) a upadek nawet tegoroczny nie dostanie co jest zwyczajnie smutne…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona