Asus Padfone wyceniony w Stanach przez Negri. Tanio nie będzie

asus padfone cena

Asus Padfone to niewątpliwie jedno z bardziej wyczekiwanych urządzeń mobilnych bieżącego roku (do tego grona zaliczyłabym jeszcze nowego iPada, iPhone’a 5, Samsunga Galaxy S3, Asusa Transformer Pad Infinity 700, być może również HTC One X – jeszcze jakieś typy?). Urządzenie jakiś czas temu zadebiutowało na rodzimym, tj. tajwańskim rynku, ale wciąż nie możemy się go doczekać ani w Stanach, ani w Europie. Dziś, na stronie amerykańskiego sklepu Negri Electronics (którego nazwa powinna nie być Wam obca), pojawił się w ofercie. Jest to dość cenna informacja, bowiem obok znajduje się również jego cena…

Odkąd poznaliśmy Asusa Padfone, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że do najtańszych produktów dostępnych na rynku należeć nie będzie. Smartfon, który można zamknąć w specjalnej wnęce w tablecie (a dodatkowo jeszcze podłączyć stację dokującą), to rozwiązanie, na które czeka mnóstwo potencjalnych klientów liczących się z tym, że trzeba będzie na nie wydać sporo oszczędności.

Cena Asusa Padfone we wspomnianym sklepie wynosi 860 dolarów. Obejmuje jednak wyłącznie smartfona (z 16GB pamięci) i tablet – bez klawiatury i chyba również bez stylusa służącego również jako słuchawka Bluetooth, bo nigdzie nie znalazłam informacji, że znajduje się w zestawie. Cena ta wydaje się wiarygodna. Najprawdopodobniej za stację dokującą trzeba będzie dopłacić 150 dolarów, więc cały zestaw będzie kosztował ok. 1000 dolarów (ale to na razie wyłącznie moje luźne kalkulacje). Jeśli interesuje Was wariant z 32GB, będziecie musieli zapłacić 960 dolarów, natomiast za 64GB – 1060 dolarów.

źródło

Dzięki Lost za podesłany link! ;)

Komentarze

 • uze

  Faktycznie, celują wysoko, zważywszy na ogólną tendencję spadkową tabletów…. No cóż kibicowałem temu wynalazkowi, bo koncepcja urządzenia trzy w jednym jest bardzo fajna, ale chyba poczekam na nową Motorolę RAZR HD (prawdopodobnie też na S4) – w połączeniu z Lapdockiem będzie to nawet praktyczniejsze urządzenie, bo można ARM Linuxa zainstalować i korzystać z desktopowych aplikacji, a tablet 7.7 do podręcznych zastosowań tak czy siak mam zawsze przy sobie, więc nawet dla mnie lepiej – nie muszę się pozbywać gadżetu, który się jeszcze nie zestarzał.. ;)

 • Arek

  Urządzenie bardzo interesujące, ale nie wróżę wielkiej popularności głównie ze względu na cenę

  • jaca

   w polsce być może. chociaż znam ludzi którzy by kupili bardzo chętnie cały komplet. oczywiście między innymi ja.

   • jankov

    oczywiście ;P

  • tomek

   Niższa cena w Polsce nie będzie, nie ma strachu…

 • barwniak

  Jak zwykle na rynku tabletów wzrost ilości pamięci flash 16-32-64 absolutnie nie idzie w parze z kosztami tego nośnika :(

 • teraz opłaca mieć smartfona i tablet i synchronizować ważne rzeczy (łącznie z usługami w chmurze) przynajmniej nie ubędzie około 3500 zł z portfela…

  • barwniak

   W chmurze w polsce to narazie pomarzyć dla przeciętnego uzytkownika.
   W 3G upload może być realnie w miastach HSUPA ~1.5Mbit/s, ale dłuższe korzystanie z tego może w przypadku abonamentu szybko zamknąć limit, a w przypadku oferty prepaid szybko zmusić do doładowania.
   W domciu to mało kto ma upload powyżej 1Mbit/s, statystycznie króluje 256kbit/s lub 512kbit/s.
   Co mi po chmurze jak muszę wydać “majątek” na załadowanie tam własnych materiałów, albo zapuszczenie komputera na wiele godzin.
   Chmura to przyszłość (w korei pd czy japonii teraźniejszość) na nasze polskie warunki niestety.
   Popieram gorąco i korzystam, ale do zlikwidowania domowego NAS serwera jeszcze daleko :(

 • AS

  Dwa w jednym, również cenowo. Szkoda. Jeśli zaś chodzi o cenę urządzeń z 16, 32 i 64 GB pamięci, to nie koszt jest ważny, ale poczucie luksusu, jakie daje lepiej wyposażone urządzenie. podobnie jest z modemem 3G. Prawa rynku, niestety…

  • barwniak

   A to sorry myslałem, że padfone będzie na rynek masowy a nie klasy premium luxury w pojedynczych sztukach robiony z brylantem od Boucheron-a.
   No tak, ale w polsce (statystycznie) tabletofon z pamięcią powyżej 16GB to już luksus niestety.

 • n.

  jak to mowia “good luck”

 • Jan Kowalski

  Poczekamy, stanieje. Pierwsza cena takich nowości najczęściej jest zaporowa ale na szczęście im dalej od premiery tym taniej. Dlatego trzymam kciuki i czekam cierpliwie bo jest to coś, co chętenie widziałbym u siebie.

 • maticus

  u nas 1000€ jak nic

 • Jami

  napisane jest że w jednym zestawie jest smartphone i tablet a jak oglądałam pewien filmik to wszystko było zapakowane oddzielnie a z tabletem był rysik

 • Marcin-Dae

  Czy ktokolwiek orientuje się czy będzie można zakupić jedynie smartphone’a? Szczerze mówiąc to jedyna część całego pakietu PadFone która mnie interesuje – tablet może w przyszłości.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona