Ważne

Konwerter online wzbogaci zaplecze programowe tabletu PlayBook

Kiedy jeszcze miałem tablet BlackBerry PlayBook na testach (ah, to były czasy…), rozpaczliwie szukałem źródeł, z których mógłbym pobrać kompatybilne z nim aplikacje. Co prawda wyposażono go w sklep BlackBerry AppWorld, lecz jakość i bogactwo oferowanego przezeń zaplecza programowego pozostawiała wiele do życzenia (aczkolwiek ostatnio pojawiło się w nim wiele bardzo dobrych gier i aplikacji). Gdy dowiedziałem się o możliwości uruchamiania aplikacji napisanych dla systemu Android, niezmiernie się ucieszyłem. Niestety, okazało się, że emulator tabletu współpracuje jedynie z wybranymi programami. Zasmucony, zadowoliłem się tymi podstawowymi dostępnymi w AppWorld.

Gdybym dziś miał PlayBooka (tutaj wiele mówiący uśmiech w stronę firmy Research In Motion), miałbym o wiele mniejsze trudności ze znalezieniem kompatybilnych aplikacji. Dzięki specjalnemu konwerterowi online, stworzyłbym je sam. Użytkownicy Androida na pewno spotkali się z programami, których twórcy nie udostępniają w sklepie Google Play, lecz publikują w postaci pliku APK. Najczęściej są to wersje beta, aplikacje niedokończone lub niemożliwe do pobrania w niektórych regionach świata. Z legalnych źródeł można je łatwo pobrać i wrzucić na serwer konwertera APK2BAR, który zwróci je w postaci instalatora BAR. Ten z kolei jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym PlayBook OS tabletu BlackBerry PlayBook.

Jeżeli nie chcecie szukać pliku APK z aplikacją, na której Wam zależy, na stronie internetowej APK2BAR znajdziecie listę aplikacji skonwertowanych przez innych użytkowników. Pobranie stamtąd programu to kwestia dosłownie jednego kliknięcia. Dajcie znać w komentarzach, czy instalacja tych aplikacji przebiega bez problemu i opowiedzcie o własnych doświadczeniach z konwerterem.

UWAGA! Przed pobraniem i instalacją danej aplikacji, upewnijcie się, że nie narusza ona praw autorskich i została udostępniona za zgodą twórcy!

via PhoneArena

Komentarze

 • fefes

  Czy legalne jest pobranie aplikacji na androidzie i zrobienie jej backupa a potem wysłanie na dropboxa i ta cała konwersja?

  • Arek

   O ile masz zgodę autora/właściciela praw

  • Piotrek

   Nie znam regulaminu Google. Ale na zdrowy rozsądek powinno być standardowo, czyli wykupujesz prawo użytkowania aplikacji (nie mylić że kupujesz aplikację i stajesz się jej właścicielem i możesz robić ze swoją własnością co tylko chcesz) w liczbie 1, a co za tym idzie wszelakie kopie zapasowe programu (a nie danych) są piractwem. Ponadto ingerencja w kod, jak np. “przetłumaczenie”(nie wiem jaki tam proces zachodzi) go na system RIMowski też będzie nielegalne.

   • Quite

    Who gives a sh*t

   • aaa

    Przecież gdy kupisz aplikację to możesz ją zainstalować na wszystkich urządzeniach z Androidem, nawet gdy masz ich dwadzieścia.

 • YogS

  Naprawdę w tym momencie PlayBookowi niewiele już brakuje aplikacji, a sam system imho o wiele lepszy od Androida. Odnośnie konwertera to działa ok, ale nie wszystkie aplikacje działają poprawnie lub też w ogóle.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona