Konwerter online wzbogaci zaplecze programowe tabletu PlayBook - Tabletowo.pl
Ważne

Konwerter online wzbogaci zaplecze programowe tabletu PlayBook

Tabletowo.pl Konwerter online wzbogaci zaplecze programowe tabletu PlayBook Aplikacje BlackBerry Ciekawostki

Kiedy jeszcze miałem tablet BlackBerry PlayBook na testach (ah, to były czasy…), rozpaczliwie szukałem źródeł, z których mógłbym pobrać kompatybilne z nim aplikacje. Co prawda wyposażono go w sklep BlackBerry AppWorld, lecz jakość i bogactwo oferowanego przezeń zaplecza programowego pozostawiała wiele do życzenia (aczkolwiek ostatnio pojawiło się w nim wiele bardzo dobrych gier i aplikacji). Gdy dowiedziałem się o możliwości uruchamiania aplikacji napisanych dla systemu Android, niezmiernie się ucieszyłem. Niestety, okazało się, że emulator tabletu współpracuje jedynie z wybranymi programami. Zasmucony, zadowoliłem się tymi podstawowymi dostępnymi w AppWorld.

Gdybym dziś miał PlayBooka (tutaj wiele mówiący uśmiech w stronę firmy Research In Motion), miałbym o wiele mniejsze trudności ze znalezieniem kompatybilnych aplikacji. Dzięki specjalnemu konwerterowi online, stworzyłbym je sam. Użytkownicy Androida na pewno spotkali się z programami, których twórcy nie udostępniają w sklepie Google Play, lecz publikują w postaci pliku APK. Najczęściej są to wersje beta, aplikacje niedokończone lub niemożliwe do pobrania w niektórych regionach świata. Z legalnych źródeł można je łatwo pobrać i wrzucić na serwer konwertera APK2BAR, który zwróci je w postaci instalatora BAR. Ten z kolei jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym PlayBook OS tabletu BlackBerry PlayBook.

Jeżeli nie chcecie szukać pliku APK z aplikacją, na której Wam zależy, na stronie internetowej APK2BAR znajdziecie listę aplikacji skonwertowanych przez innych użytkowników. Pobranie stamtąd programu to kwestia dosłownie jednego kliknięcia. Dajcie znać w komentarzach, czy instalacja tych aplikacji przebiega bez problemu i opowiedzcie o własnych doświadczeniach z konwerterem.

UWAGA! Przed pobraniem i instalacją danej aplikacji, upewnijcie się, że nie narusza ona praw autorskich i została udostępniona za zgodą twórcy!

via PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona