Ważne

Zrób-to-sam, czyli tablet Liquidware Amber

Cześć! Mam na imię Jarek i jestem złotą rączką. W wolnym czasie buduję krótkofalówki ze spinaczy do bielizny i taśmy klejącej. Dziś opowiem Wam o wyjątkowym urządzeniu o nazwie Amber. Ten wyprodukowany i sprzedawany przez firmę Liquidware tablet wyjątkowo przypadł mi do gustu. Nieważne, że jego specyfikacja jest przestarzała o kilka generacji… Liczy się to, że oferuje duże możliwości rozbudowy!

Nie jestem programistą, ale podoba mi się to, że tablet sprzedawany jest bez obudowy. Dzięki temu, mogę zaprojektować i wystrugać własną z drewna lub styropianu. Jeżeli chodzi o komponenty wewnątrz Amber, jest to procesor ARM Cortex A9 1GHz, 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i specjalnie skrojona wersja systemu Android 2.3 Gingerbread. Podzespoły są w porządku, ale nie one są największą zaletą tabletu. Urok urządzenia tkwi w dużej ilości złącz, które doceni każdy programista i złota rączka. Są to dwa pełnowymiarowe porty USB, 1 port USB OTG do podłączenia dysku przenośnego, klawiatury lub innych akcesoriów peryferyjnych, GPIO, I2C oraz szeregowe i kablowe gniazda ADC. Mając tak bogaty wachlarz możliwości, skonstruowałbym prom kosmiczny!

Spójrzcie na mnie. Uśmiecham się. Amber jest dokładnie tym, czego pragnie każdy programista i majsterkowicz. Niestety, nie każdy będzie mógł zapłacić za niego $1,674.

via Tablet-News

Komentarze

  • Nexxt

    jak ktoś potrzebuje tablet bez obudowy to może przecież Ją zdjąć i jak autor pisze wystrugać :P sobie nową z drewna czy styropianu ;)

  • Widząc miniaturkę już się ucieszyłem, a tu taka przykra niespodzianka. Zrozumiałbym tę cenę, gdyby… nie, wróć, cena jest absolutnie irracjonalna.

    • KanonierKa

      “zapłacić za niego $1,674.”
      Co chcesz od tej ceny ledwo ponad półtora dolara ?
      Przecież wyraźnie napisane: $1,674, co innego gdyby to było $1674,00…

      • mithos_k

        Amerykańska notacja zakłada przecinek jako odzzielenie “tysięcy”, natomiast kropkę jako oddzielenie od “centów” Odwrotnie niż w europie.

        • SyoMas

          Brawo drogi Watsonie!
          Co byśmy bez Ciebie zrobili :)

      • jankov

        Nie wiem, czy nasz nadworny polonista wie, ale w Polsce symbol waluty pisze się ZA kwotą. Jeśli już to powinno być 1674,00 $.

        • mithos_k

          Niestety symbole takie jak znak dolara, czy funta stawiamy zawsze przed kwotą. Za kwotą stawiamy symbol literowy (np. USD, EUR itp), a więc $ 1,600.00 ale 1,600.00 USD.

          Nie ma za co zawsze chętnie służę pomocą :)

          Hejj skąd wiecie że mam na imie Watson…?

          • Q

            Myślałem, że na imię masz John…

  • AS

    W Polsce poprawnym separatorem tysięcy jest znak spacji. W Europie jest różnie, w zależności od kraju.

    ArtS

    • przechodzien

      Piękna dyskusja :) “Extended polszczyzna”

      Znak spacji .. hmm :), a może odstęp ?

      Aby się dostosować, “lajknąłem” to.

      Poprawiliście mi nastrój. Dzięki.

  • luc3ro

    To nie jest tablet dla majsterkowicza… To raczej urządzenie dla inżynierów i developerów, składają sobie tablet skrojony pod swoje potrzeby testują a potem zamawiają u chińczyków ładny cieniutki z elegancką obudową. Także cena jest uzasadniona.

  • DKnoto

    Do testowania/rozwoju/zabawy chyba lepszym i tańszym rozwiązaniem była płyta Samsunga z procesorem Exynos . Niestety bieżący model jest już wyprzedany. Do zestawu można było dokupić ekran dotykowy.

  • DKnoto

    Opis płyty jest dostępny pod linkiem www OrigenBoard org. Nie wiem czemu ale w poprzednim komentarzu zniknął link.

  • Allerien

    Ale mi podsunęliście świetny pomysł, mam w domu rozwalonego HTC Legend – w sumie wszystko działa, ale z powodu wadliwych styków dotyk raz jest wykrywany, a raz nie. OK, to nie tablet, ale tak rozmontować i coś podoczepiać :)))) Tylko kto ma na to czas…?

  • Tomek

    Na tym to polega że taki Dev KIT ma różne porty wyprowadzone na płytce, natomiast gotowe urządzenie ma PCB bez takich atrakcji. Sam scalak ARM obsługuje wiele interfejsów, tylko że jak masz jego okrojoną wersję (budowa jest modułowa i za każdy bajer płacisz) i wlutowanego w okrojone PCB to z większości bajerów nie jesteś wstanie skorzystać. Nie da się też wpiąć kabelkami “na pająka” w układ smd z setkami pinów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona