Windows 8 bez Aero Glass

20120519-110904.jpg

Jak nie od dziś wiadomo, prace nad Windows 8 cały czas trwają, a sam system jest ciągle udoskonalany; wprowadzane są kolejne zmiany i usprawnienia, mające sprawić, by korzystanie z każdego rodzaju sprzętu z tym systemem było komfortowe. Dziś dowiedzieliśmy się, że w trybie klasycznego pulpitu (oprócz niego będzie jeszcze Metro) zajdzie sporo wizualnych zmian. Wystarczy rzucić okiem na powyższy screen, by dostrzec różnice między wyglądem trybu desktopowego w Windows 7, a Windows 8.

Jak informuje Microsoft i co można dostrzec na grafice, przede wszystkim zaktualizowany został wygląd większości najczęściej używanych przycisków i Ribbon (wstążki) oraz nieco zmienione zostały kolory, by wprowadzić powiew świeżości i sprawić, by system wyglądał “bardziej nowocześnie i neutralnie”. Co za tym wszystkim idzie, w Windows 8 nie uświadczymy Aero Glass, czyli charakterystycznego motywu z przeszklonymi elementami. Microsoft zaznacza, że ma to wpłynąć przede wszystkim na dłuższy czas pracy urządzeń z Windows 8.

Ekipa Microsoftu zaznacza, że sporo zmian będzie można zauważyć już w Windows 8 Release Preview, który to ma zostać udostępniony w pierwszym tygodniu czerwca. Wciąż jednak koncern z Redmond ma wiele do pokazania (a przynajmniej tak twierdzi) i wszystkie asy z rękawa wyciągnie dopiero w momencie oficjalnej premiery najnowszej wersji systemu w okolicy października.

A jeśli chcecie sobie przypomnieć (lub po prostu się dowiedzieć, pewnie część z nas korzystała ledwie z kilku ostatnich wersji tej platformy) jakie wizualne zmiany zachodziły pomiędzy kolejnymi odsłonami systemu Windows, zajrzyjcie na blog Microsoftu, gdzie znajdziecie sporo ciekawych screenów.

źródło

Komentarze

 • ert

  dluzszy czas pracy urzadzen w tym przypadku bedzie oznaczac 3 godziny :D

 • Marcel

  Hmm… Mi nie podoba się ten Aero Glass. Nie wiem jak Wam, ale cieszę się, że tego już nie będzie. Moim zdaniem tak wygląda bardziej stylowo i nowocześnie.

 • uru28

  Dobry OS musi zapewniać maksymalną swobodę konfiguracji i personalizacji.Nie od dziś wiadomo że konsument wie najlepiej czego mu trzeba (nie dotyczy to apple, bez urazy dla posiadaczy:-) ). XP dawał jak na swoje czasy mnóstwo swobody i odniósł sukces jakim nie może się pochwalić żadna z kolejnych wersji systemu microsoftu.

 • fefes

  Jak nie usuną tych ramek wokół okien to będzie kiepsko.

 • p.l

  Okienka jak z ubuntu :p

 • mico

  mi tam najbardziej win 95 się podobał

 • wacpan

  Taaa. A mi sie najbardziej podobał 3.11 i pewnie zaraz ktoś powie ,że to DOS jest najpiękniejszy i najlepszy.Ludzie , obudzcie sie !!Czy nam sie to podoba, czy nie ,nie da się zbojkotowac Windows’a 8.Bedziemy zmuszeni go używać i już. A jak sie komuś nie podoba ,to odetnijta sobie najlepiej energie elektryczną ,zapalcie lampę naftową i róbta na drutach.Wtedy może postęp was nie dogoni…

  • mico

   osa Cię w d… ugryzła po drodze do pracy że tak plujesz jadem ? co się komu podoba to już jego sprawa. A nawet w win7 możesz sobie ustawić “klasyczna kompozycję pulpitu” i wiele osób tak robi bo wypasione paski aero zajmują za dużo powierzchni ekranu…

 • wacpan

  No nie mijała mnie żadna osa w drodze do pracy :) i z tym jadem to też trochę przesadzasz ale faktycznie sprawdziłem te paski i masz tu trochę racji..
  Sam tak robiłem z uwagi na za mały monitor w robocie , ale od czasu jak zostały zmienione stare 17 na 24 cale nie uważam Aero za zajmujący zbyt wiele miejsca.

 • ainaruth

  Jak dla mnie ten system robi się zbyt prosty i kanciasty. Nie po to mam przyzwoitej jakości podzespoły w PC, żeby wyświetlały mi Windowsa 3.11 (oczywiście nie mam nic przeciwko upraszczaniu wersji ARM dla oszczędzania baterii)

  To nad czym powinni się skupić, to jakiekolwiek wyróżnienie Hot Zones w rogach ekranu. Bo jak nie, to wielu użytkowników podda się przy próbach znalezienia przycisku start albo zamknięcia systemu.

 • Toxic

  Jak dla mnie Widndows 8 okaże się kolejną klapą, przeważnie co drugi ich system to klapa a tendencja najwyraźniej się utrzymuje, na moje zamiast pracować nad wyglądem powinni się skupić na funkcjonalności, dalej mogli by zrobić w końcu jakąś przyzwoitą przeglądarkę internetową konkurencyjną do Firefox, Chrome bądź choć jej nie lubię Opery, bo jak na razie ich przeglądarki to idealne downloadery do ściągania wyżej wymienionych. Jednak koniec końców nie stawiam kreski na Windows 8 bo system rzeczywiście może mieć potencjał a szansą dla niego mogłaby być atrakcyjna nie wygórowana cena za wersje najwyższą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona