Windows 8 bez Aero Glass - Tabletowo.pl
Ważne

Windows 8 bez Aero Glass

Tabletowo.pl Windows 8 bez Aero Glass Nowości

Jak nie od dziś wiadomo, prace nad Windows 8 cały czas trwają, a sam system jest ciągle udoskonalany; wprowadzane są kolejne zmiany i usprawnienia, mające sprawić, by korzystanie z każdego rodzaju sprzętu z tym systemem było komfortowe. Dziś dowiedzieliśmy się, że w trybie klasycznego pulpitu (oprócz niego będzie jeszcze Metro) zajdzie sporo wizualnych zmian. Wystarczy rzucić okiem na powyższy screen, by dostrzec różnice między wyglądem trybu desktopowego w Windows 7, a Windows 8.

Jak informuje Microsoft i co można dostrzec na grafice, przede wszystkim zaktualizowany został wygląd większości najczęściej używanych przycisków i Ribbon (wstążki) oraz nieco zmienione zostały kolory, by wprowadzić powiew świeżości i sprawić, by system wyglądał „bardziej nowocześnie i neutralnie”. Co za tym wszystkim idzie, w Windows 8 nie uświadczymy Aero Glass, czyli charakterystycznego motywu z przeszklonymi elementami. Microsoft zaznacza, że ma to wpłynąć przede wszystkim na dłuższy czas pracy urządzeń z Windows 8.

Ekipa Microsoftu zaznacza, że sporo zmian będzie można zauważyć już w Windows 8 Release Preview, który to ma zostać udostępniony w pierwszym tygodniu czerwca. Wciąż jednak koncern z Redmond ma wiele do pokazania (a przynajmniej tak twierdzi) i wszystkie asy z rękawa wyciągnie dopiero w momencie oficjalnej premiery najnowszej wersji systemu w okolicy października.

A jeśli chcecie sobie przypomnieć (lub po prostu się dowiedzieć, pewnie część z nas korzystała ledwie z kilku ostatnich wersji tej platformy) jakie wizualne zmiany zachodziły pomiędzy kolejnymi odsłonami systemu Windows, zajrzyjcie na blog Microsoftu, gdzie znajdziecie sporo ciekawych screenów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona