Przeglądarka Firefox Metro na wideo

Tablety internetowe to urządzenia stworzone z myślą o konsumpcji treści, między innymi do komfortowego przeglądania zasobów internetu. Nic więc dziwnego, że twórcy przeglądarek internetowych walczą między sobą o klientów posiadających tego typu sprzęt. Od momentu, w którym Microsft udostępnił pierwsze wersje poglądowe swojego najnowszego systemu, Windows 8, Mozilla pracuje nad dedykowaną mu aplikacją. Dziś w sieci znalazło się wideo obrazujące jak będzie wyglądała przeglądarka Firefox Metro.

Poniższe wideo nie pokazuje ostatecznej wersji Firefox Metro. Jest to wyłącznie filmik poglądowy, więc do momentu oficjalnego wydania przeglądarki jeszcze sporo się może pozmieniać – warto o tym pamiętać. Niemniej zapowiada się interesująco – przeglądarka jest przejrzysta i intuicyjna, dopasowana do kafelkowego designu Metro. Zresztą, zobaczcie sami:

Coraz większymi krokami zbliżamy się do premiery Windows 8. W lutym Microsoft uraczył nas wersją Consumer Preview, w pierwszym tygodniu czerwca ma zostać udostępniony Windows 8 Release Preview. A od tego momentu do finalnego rynkowego debiutu już będzie bardzo blisko. Pierwsze tablety z Windows 8 mają mieć premierę w październiku/listopadzie.

Gwoli przypomnienia, jak słusznie zauważacie w komentarzach, w Windows 8 RT (ARM) nie będzie możliwości korzystania z innej przeglądarki niż Internet Explorer jako domyślna.

źródło

Komentarze

 • mibo6666

  Tylko piszcie ze Windows 8 jak juz bedzie na architekturze x86 i tu bedzie mozliwosc zmiany przegladarki ale na tabletach bardziej energooszczednych czyli ARM bedzie Windows RT bez mozliwosci zmiany przegladarki.

  • elcede

   To samo pomyslalem, przeciez nie tak dawno byl news o tym ze przegladarki sie zmienic nie da a tu pokaz firefoxa :P

   • evolucja

    Domyślnej przeglądarki, bo niby dlaczego miałoby się nie dać zainstalować jakiejś aplikacji? Myślcie trochę :)

  • Jasne, zapomniałam o tym całkowicie. Dodałam do wpisu. Dzięki!

 • pamk22

  Filmik zniknął ? Czy tylko mój komputer świruje ?

  • pamk22

   Już jest z powrotem. Pewnie przedtem zrobił sobie przerwę czy coś takiego ;-)

 • ainaruth

  A może do Win8 AT jakoś uda się przeportować Metro Browser, które obecnie działa na WP7? Korzysta z silnika IE, ale umożliwia korzystanie z flasha

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona