Samsung Galaxy Tab 2 10.1 debiutuje w USA

samsung galaxy tab 2 10.1

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 ledwie trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a tamtejsze serwisy technologiczne (te bardziej liczące się na rynku), już mają swoje recenzje tego tabletu. To jest świetny przykład współpracy między producentami o portalami internetowymi. Ci pierwsi zdają sobie sprawę, że taki test w momencie rynkowej premiery dużo daje, a drudzy mają wartościowy kontent, którym mogą się podzielić z zainteresowanymi danym urządzeniem potencjalnymi klientami. W naszym kraju często trudno o sample testowe zaraz po debiucie sprzętu na półkach sklepowych… Ale może niebawem się to zmieni, czego sobie i Wam życzę. Ale do rzeczy, bo standardowo musiałam się rozpisać na temat poboczny.

Najnowszy tablet internetowy Samsunga, model Galaxy Tab 2 10.1, zadebiutował w Stanach. Jego cena w konfiguracji 16GB pamięci i WiFi (bez 3G), to 399 dolarów. I choć wydaje się, że jest niska, według pierwszych recenzentów – mimo wszystko nieco za wysoka. Redaktor TheVerge stwierdził, że urządzenie jest ciekawe, ale wolałby dołożyć 100 dolarów (czyli jakby nie patrzeć 1/4 ceny) i kupić coś lepszego – w jego przypadku: nowego iPada. Z kolei AndroidCommunity zaznacza, że hardware jest świetny, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie  i oferuje Androida 4.0. Dodaje jednak, że w tej samej cenie jest Asus Transformer Pad TF300T oferujący czterordzeniową Tegrę 3 i 32GB pamięci (tablet Samsunga – 16GB), ale plastikową obudowę – więc coś za coś.

Co ciekawe, wciąż nie do końca wiadomo jaki procesor odpowiada za pracę Galaxy Tab 2 10.1. Zdecydowana większość recenzentów w swoich testach posługuje się jedynie określeniem “dwurdzeniowy procesor”, to samo jest w opisie produktu na stronie Amazon czy OfficeDepot. Dopiero na AndroidCommunity i AndroidAuthority dowiadujemy się, że może to być ta sama jednostka, co w Samsungu Galaxy Tab 2 7.0, czyli TI OMAP 4430.

Ciekawa jestem kiedy możemy się spodziewać polskiej premiery Galaxy Tab 2 10.1. Jak tylko będę znała jakieś szczegóły, oczywiście dam znać.

źródło

Komentarze

 • Fajfol

  bardziej wyczekiwana jest chyba premiera Galaxy Note 10′ który posiada lepsze parametry (4 rdzenie, 3g, rysik). Co prawda jest droższy ale wydajniejszy, oferujący coś więcej niż odgrzewany kotlet.

  • jankov

   A możemy już łaskawie dostać aktualizację do ICS dla “starego” Galaxy Taba 10.1?

   • monteavena

    A co z aktualizacją do Galaxy Taba 7.7 (P6800/P6810) ??? Nie wspominając już o jego dostępności w PL i może zmniejszenie o 1/3 jego wartości ???

   • monteavena

    A może pojawi się Galaxy Tab 2 7.7i to od razu z ICS i 1/3 mniejszą ceną :-) Czy może ktoś coś wie na ten temat ???

   • JohnyB

    Czego Wy się spodziewacie ? SAMSUNG to firma co żyje z sprzedaży wprowadzanych co chwilę nowych modeli. Producent masowy (a takim jest SAMSUNG) żyje z ciągłego budowania popytu na swoje “nowe” produkty. Jemu to się bardziej opłaca.

 • Daniel – niecierpliwy….

  WItam,
  Pani Kasiu z góry przepraszam za offtop. Macie może coś na testach teraz? Asusa tf300, albo acera a510? ;]

 • misio

  Osobiście czekam na PL premierę i cenę SGT2 7.0 (P3100) :)

 • hellypton

  Niestety jest to odgrzany kotlet… Dobrze, że cena przynajmniej przyzwoita, choć w PL będzie kosztować z 1700zł, a to już nie ułatwi mu sprzedaży. Taki sprzęt, żeby się w tej chwili dobrze sprzedawał, musiałby kosztować 1200-1300zł.

 • WojciechS

  Zobaczcie na Asusa tf300 też kosztuje w stanach 399 USD a u nas 2099 zł więc tab 2 będzie kosztował podobnie. Sądzę że około 2000 zł.

 • WojciechS

  mała poprawka 399 bez stacji czyli 1699 zł

 • cienias

  od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem sgt 2 7″, kupiony na amazonie. widziałem sgt2 7″ w sklepie za 229$ + tax pomimo tego że na stronie http://www.costco.com kosztuje 249$. ciekawe ile będzie kosztował w Polsce

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona