Samsung pracuje nad tabletem z dwoma ekranami? - Tabletowo.pl

Samsung pracuje nad tabletem z dwoma ekranami?

Tabletowo.pl Samsung pracuje nad tabletem z dwoma ekranami? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Samsung jest producentem, który chce wypełnić każdą, nawet najdrobniejszą, niszę na rynku. W jego portfolio znajdziemy tablety wyposażone w ekrany o przekątnych 7-11,6” i najróżniejszym wzornictwie. Jedynym, czego koreański koncern dotąd nie próbował, jest urządzenie złożone z dwóch pokryw kryjących wyświetlacze. To nietypowe rozwiązania popularnym uczyniło Sony, które zaprezentowało Tablet P. Choć tablet nie odniósł dużego sukcesu, zapadł nam w pamięci jako jedna z największych ciekawostek rynku.

Jak donosi internetowy serwis ekonomiczny Forbes, Samsung pracuje nad urządzeniem pokroju Sony Tablet P. Ma ono być złożone z pokryw z 7-calowymi ekranami dotykowymi i przedstawione zostało na umieszczonym wyżej schemacie. Jak widać, nietypowy tablet wygląda jakby składał się z dwóch Kindle Fire’ów, co prowadzi do obaw o jego grubość i mobilność. Jeżeli urządzenie będzie zbyt grube, ciężkie lub nieporęczne, nie spełni swojego zadania. Podczas gdy Sony Tablet P wydawał się być stworzony dla damskiej torebki, projekt Samsunga przywodzi na myśl konsolę do gier Nintendo DS, z której najprzyjemniej korzysta się w domu. Jeżeli przyjrzycie się schematowi, dostrzeżecie również niewielki podłużny przedmiot naszkicowany obok składanego tabletu. Jego przeznaczenie jest nieznane: może być zarówno pilotem, jak i adapterem lub anteną.

Gdyby Samsung stworzył tablet wyposażony w dwa ekrany, musiałby stawić czoła problemom, które napotkało Sony podczas wdrażania Tablet P na rynek: dostosowaniu interfejsu systemu Android do niestandardowej konstrukcji i liczbie dedykowanych aplikacji w pełni wykorzystujących możliwości podwójnego wyświetlacza. Podczas gdy to pierwsze leży w jego mocy, drugie zależy od programistów i popularności tabletu.

Cokolwiek Samsung planuje, będziemy mieć oko na wszystkie jego ruchy. Chcielibyście zobaczyć nowe urządzenie w portfolio tego producenta? Jeśli tak, jakie?

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona