Ważne

Samsung pracuje nad tabletem z dwoma ekranami?

Samsung jest producentem, który chce wypełnić każdą, nawet najdrobniejszą, niszę na rynku. W jego portfolio znajdziemy tablety wyposażone w ekrany o przekątnych 7-11,6” i najróżniejszym wzornictwie. Jedynym, czego koreański koncern dotąd nie próbował, jest urządzenie złożone z dwóch pokryw kryjących wyświetlacze. To nietypowe rozwiązania popularnym uczyniło Sony, które zaprezentowało Tablet P. Choć tablet nie odniósł dużego sukcesu, zapadł nam w pamięci jako jedna z największych ciekawostek rynku.

Jak donosi internetowy serwis ekonomiczny Forbes, Samsung pracuje nad urządzeniem pokroju Sony Tablet P. Ma ono być złożone z pokryw z 7-calowymi ekranami dotykowymi i przedstawione zostało na umieszczonym wyżej schemacie. Jak widać, nietypowy tablet wygląda jakby składał się z dwóch Kindle Fire’ów, co prowadzi do obaw o jego grubość i mobilność. Jeżeli urządzenie będzie zbyt grube, ciężkie lub nieporęczne, nie spełni swojego zadania. Podczas gdy Sony Tablet P wydawał się być stworzony dla damskiej torebki, projekt Samsunga przywodzi na myśl konsolę do gier Nintendo DS, z której najprzyjemniej korzysta się w domu. Jeżeli przyjrzycie się schematowi, dostrzeżecie również niewielki podłużny przedmiot naszkicowany obok składanego tabletu. Jego przeznaczenie jest nieznane: może być zarówno pilotem, jak i adapterem lub anteną.

Gdyby Samsung stworzył tablet wyposażony w dwa ekrany, musiałby stawić czoła problemom, które napotkało Sony podczas wdrażania Tablet P na rynek: dostosowaniu interfejsu systemu Android do niestandardowej konstrukcji i liczbie dedykowanych aplikacji w pełni wykorzystujących możliwości podwójnego wyświetlacza. Podczas gdy to pierwsze leży w jego mocy, drugie zależy od programistów i popularności tabletu.

Cokolwiek Samsung planuje, będziemy mieć oko na wszystkie jego ruchy. Chcielibyście zobaczyć nowe urządzenie w portfolio tego producenta? Jeśli tak, jakie?

via Tablet-News

Komentarze

 • lcd

  Trochę dziwny ten koncept. Przecież samsung ma ekrany elastyczne amoled i taki ekran bym widział w tym tablecie. Wtedy byłoby fajnie. Urządzenie wielkości 7 cali rozkładamy na 14.

  • Frodo

   Trochę się będę czepiał, ale po złożeniu w połowie 14 cali, nie da rady uzyskać 7 cali.
   Przy dwa razy większej przekątnej, powierzchnia zwiększa się czterokrotnie :P

   • lcd

    Hehe faktycznie. Jakoś tak na szybko to liczyłem i taka głupota wyszła :) dobrze że ktoś poprawił bo jeszcze by ktoś uwierzył w moja teorie :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona