Ważne

Nintendo Wii U: konsola czy tablet?

Firma Nintendo wydaje się być na rynku konsol do gier od zawsze. Spod jej ręki wyszły urządzenia, które dziś określa się mianem kultowych: GameCube, Nintendo 64, Game Boy, Nintendo DS, a także Wii U – zaprezentowany w kwietniu 2011 roku następca konsoli Nintento Wii wyposażony w 6,2-calowy ekran dotykowy uzupełniający tradycyjne przyciski sterujące.

Jak donoszą serwisy Android Community i VG 24/7, Nintendo Wii U będzie urządzeniem działającym w oparciu o system Android lub będzie mogło emulować aplikacje napisane z myślą o nim. Wskazują na to liczne plotki oraz rozmowy zajmujących się Androidem programistów z ekspertami z japońskiego Nintendo na Twitterze. Pamiętajmy jednak, że to tylko spekulacje, a w dniu swojej premiery pod koniec roku Wii U pozostanie konsolą do gier i nie dołączy do grona tabletów multimedialnych.

Gdyby jednak Nintento zdecydowało się na wzbogacenie oprogramowania Wii U o emulację aplikacja dla Androida, urządzenie zyskałoby dostęp do setek tysięcy programów, a tym samym stałoby się atrakcyjniejsze dla klienta. Z podobnego założenia wyszła kanadyjska firma Research In Motion, która wraz z udostępnieniem oprogramowania w wersji 2.0, umożliwiła posiadaczom tabletów BlackBerry PlayBook instalację androidowych aplikacji.

Rynek tabletów internetowych z dnia na dzień staje się bardziej atrakcyjny i obiecujący dla producentów elektroniki. Jeżeli Nintendo chce utrzymać się w grze (ostatnie wyniki finansowe firmy nie były najlepsze), zechce spróbować swoich sił w tym lukratywnym, aczkolwiek ryzykownym biznesie.

Jakkolwiek postąpi Nintendo, pomysł Wii U wyposażonej w system Android brzmi kusząco. Gdyby konsola pojawiła się na rynku, zainteresowalibyście się nią? Czy uważacie Androida i oferowane w sklepie Google Play tytuły za wystarczająco dobre, aby zadowoliły miłośnika gier?

via Tablet-News

Komentarze

 • Przemek

  Wii zmieniło świat, do tego stopnia, że pozostali producenci musieli wymyśleć alternatywne systemy sterowania… Teraz poprzeczka też jest wysoko… Muszą pokonać sony, mam nadzieje, że się uda ;)

  • Nintendo ma wiele fajnych popierdółek, ale technicznie ich konsole są żenujące. Wypuszczanie trochę lepszego sprzętu niż X360/PS3 (które miały premierę lata temu) to totalna pomyłka. Poza tym istnienie np. Xbox Live sprawia, że i na sprzęcie MS można pograć w tanie/sympatyczne popierdółki. Nie wspominając o Kinectie. IMO Nintendo ma coraz mniej do zaoferowania (poza nowymi Marianami czy Zeldą).

   • Przemek

    Długo przed kinectem i odpowiednikiem sony bawiłem się z całą rodziną w tenisa itp. Na wii, która już wtedy była technicznie zacofana ;) to rodzinny sprzęt, włączyć, pograć chwile i zająć sie swoimi sprawami…

    • @Przemek

     kiedyś wolałem kupić DS zamiast PSP ze względu na gry (w tym Mario) ale jak mówię: innowacyjne kontrolery + fajne popierdółki + tytuły familijne można teraz dostać także na innych konsolach. Ale i tak trzymam kciuki za Wii U bo może rozrusza Microsoft i Sony.

   • aaa

    Na tym co widać powyżej możnaby nieźle poszaleć w emulatorach. :)

 • unknown
  • Wiemy o jego istnieniu, przecież nawet jest jego reklama w prawej kolumnie strony. Będziemy go testować niebawem ;)

 • Alex

  Tak niny wyprzedza przyszłość, a niestety w tym pado/tablecie jest ekram oporowy.

 • rootpl

  Nie zapominaj, że wraz z premierą Wii U ma także pojawić się pełno nowych usług sieciowych.
  Coś na styl tego co mamy już na 3DS’ie sklep z grami pełnymi i pewnie też z popierdółkami,
  Jak dobrze pójdzie będziemy mieli 3 gracza na cyfrowym rynku konsol zaraz obok Xbox Live i Playstation Network.
  Nawet Wii miało już swój sklep, ale niestety nie tak rozbudowany jak w X360 czy PS3 ( mała ilość demek brak możliwości instalowania patchy itd. ).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona