Ważne

Jak mógłby wyglądać Apple iMac z ekranem dotykowym? (wideo)

Mamy iPada z systemem iOS, który oferuje intuicyjność, szybkość i dostęp do setek tysięcy różnorodnych aplikacji, lecz znaleźliby się tacy, którzy w jednej chwili wymieniliby go na iMaca z ekranem dotykowym. Jakiś czas temu Apple otrzymało patent na tego rodzaju urządzenie, lecz biorąc pod uwagę stosunek Tima Cooka, prezesa firmy, do hybryd, nigdy nie trafi na rynek.

Skoro dotykowy iMac nigdy nie pojawi się w sklepach, fajnie byłoby wiedzieć, jaki mógłby być. Z tego założenia wyszedł Joakim Ulseth, student trójwymiarowej animacji cyfrowej, który nagrał 40-sekundowy film przedstawiający biały komputer iMac 27” z ekranem dotykowym o rozdzielczości 4096 x 2034 pikseli i gęstości 174 ppi.

Ulseth do stworzenia wideo użył aplikacji Cinema 4D r13, Adobe Illustrator CS5, Adobe Photoshop CS5 oraz Adobe After Effects CS5. Musimy przyznać, że efekt jego pracy jest co najmniej imponujący.

via Cult of Mac

Komentarze

 • cyberangel1975

  Gdyby do ekranu dotykowego dorzucili właściwości znane z tabletów graficznych (i oczywiście wyeliminowali problemy z matrycą) to stoję pierwszy w kolejce :D

 • KanonierKa

  Myślę, że to poniżej jest “pierwowzorem” dotykowego iMaka…

  http://www.youtube.com/watch?v=ct1_r_61sk8
   
   

  • Nexxt

   Nie zgadzam się – pierwowzorem jest HP TouchSmart 610 który jest od około roku w sprzedaży i jestem też pewien, że HP już nawet opatentowało taki stojak ;)
   http://www.youtube.com/watch?v=VgGMfIXydn4 (od 1:26 sekund)
   i nie będę ukrywał że takie podejscie do komputerów/monitorów bardzo mi się podoba – to ma sens w odróżnieniu od zwykłych pionowo ustawionych dotykowych ekranów

 • Katalizator

  Nie widze w tym nic imponujacego. 40 sekund pokazywania przewrtoconego pulpitu OSXa. Trzeba byc na prawde zatwardzalym fanbojem zeby tak uwazac.

  • Bucz

   Zauwaz, ze to jest “co najmniej” imponujace. Poziomem amazingu ociera sie o genialnosc ;)

  • Hm… pisząc to miałem na myśli jakość wykonania filmu, a nie koncepcji.

 • Sosna

  A ja sądzę, że koleś się spóźnił:
  http://lifestyle.xin.msn.com/en/goingout/lifestyleasia/storyviewer.aspx?cp-documentid=6205896
  Osobiście bardzo mi się podoba taka koncepcja…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona