Ważne

teXet TB-T11A: tani tablet z Androidem dla moli książkowych

Są czytniki książek elektronicznych, są tablety internetowe i są urządzenia, które łączą cechy obu, lecz nie mogą być zaliczone do żadnej z tych grup. Jednym z nich jest sympatyczny teXet TB-T11A, tablet z Androidem, który ma ambicje, by stać się przyjacielem miłośników cyfrowych publikacji.

teXet TB-T11A został wyprodukowany przez tajemniczą firmę o nazwie Electronic Systems Alkotel i zadebiutował na wschodnioeuropejskim rynku. Specyfikacja czytnika (tabletu?) obejmuje ekran dotykowy 7″, system operacyjny Android 2.2 z intuicyjną nakładką graficzną, procesor o częstotliwości taktowania 600MHz, 256MB pamięci operacyjnej, 4GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi, akcelerometr, mikrofon, port miniUSB, czytnik kart pamięci, złącze audio 3,5 mm oraz akumulator 3000 mAh. Obudowa teXet TB-T11A ma kształt mający zapewnić ergonomię i wygodę trzymania w dłoni, do czego przyczynia się niewielka waga i grubość wynoszące odpowiednio 290 g i 10,5 mm.

Cena urządzenia w Rosji wynosi około $136, czyli niewiele ponad 430 złotych.

teXet TB-T11A nie jest pierwszym tabletem chcącym zastąpić czytnik książek. Podobnego zadania podjęły się firmy Amazon i Barnes & Noble wprowadzając na rynek Kindle Fire i Nook Tablet. Podczas gdy za nimi stoją wielkie i powszechnie znane marki, o firmie Electronic Systems Alkotel i jej produktach nie słyszał nikt. Niemniej jednak, nie wątpimy, że na teXet TB-T11A znajdą się amatorzy.

via Tablet-News

Komentarze

 • Bezik

  Design bezbłędny, za to specyfikacja jak pierwsze chińskie tablety z Andkiem. Za taką cenę coś, na czym nie ruszy niemal żadna aplikacja – powodzenia.

 • Malutki

  dla moli książkowych są e-inki. Ten artykuł to jakaś nachalna reklama połaczona z ignorancją.

 • Bucz

  Z takim procesorem i bateria to sie nie nadaje ani do Internetu ani do czytania ksiazek. I jeszcze cena za ktora mozna spokojnie kupic duzo lepszy tablet.

 • Pablo

  Brzydkie to jak noc :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona