Pierwszy kwartał 2012 okiem ARM. Jest dobrze, będzie lepiej?
Mediaexpert - Note 9!

Pierwszy kwartał 2012 okiem ARM. Jest dobrze, będzie lepiej?

Tabletowo.pl Pierwszy kwartał 2012 okiem ARM. Jest dobrze, będzie lepiej? Ciekawostki Nowości

Mikroprocesory ARM kryją się wewnątrz naszych ukochanych smartfonów i tabletów internetowych. Ich projektowaniem i licencjonowaniem (jeśli któryś z producentów zdecydowałby się na stworzenie własnego układu) zajmuje się brytyjska firma ARM (ang. Advanced RISC Machine). Gdyby nie ona, nie byłoby niegdyś popularnej Tegry 2 i jej obecnej, mogącej pochwalić się czterema rdzeniami, następczyni, Tegry 3. Układy ARM wyznaczają trendy na rynku urządzeń mobilnych gwarantując dobrą wydajność idącą w parze z długim czasem pracy na baterii. Z tego powodu niezwykle cieszy nas wiadomość, że pierwszy kwartał 2012 był dla ARM bardzo korzystny.

Na swojej stronie internetowej ARM podzielił się wieścią, iż odnotował wzrost zysków o 13% w porównaniu do pierwszego kwartału 2011 roku. Firma zawdzięcza go dużej liczbie produkowanych procesorów i popularności urządzeń weń wyposażonych. Jeśli jesteście żądni dokładnych liczb, oto one: dochód większy o 13% oznacza zarobek rzędu niemalże 25 milionów dolarów (ze $185,5 mln do $204,9 mln).

ARM twierdzi, że dotychczas wydano licencje na 22 procesory oraz 10 licencji na energooszczędne układy Cortex-M i Cortex-M0+. Podczas gdy liczba chipów dla telefonów komórkowych i tabletów nie uległa zmianie i utrzymuje się na stabilnym poziomie 1,1 mld, ich sprzedaż wzrosła do 800 milionów sztuk (ok. 15% wzrostu w porównaniu do roku ubiegłego).

Na koniec – prognozy. ARM szacuje, że w drugim kwartale bieżącego roku odnotuje dochody większe o kolejne 13%, a liczba wydanych licencji wzrośnie o 27%. Brytyjska firma zachowuje optymizm i wydaje się twardo tkwić w przekonaniu, że urządzenia z procesorami ARM będą zyskiwać na popularności. Biorąc pod uwagę ostatnie premiery i zapowiedzi, nie można się z nią nie zgodzić.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona