Ważne

Larry Page dostrzega potencjał w tanich tabletach z Androidem

budżetowe tanie tablety

Znaczna część osób zainteresowanych tabletami dzieli je na dwie grupy urządzeń: drogie i tanie. Te drugie ostatnio są coraz częściej tematem naszych dywagacji, bowiem od udostępnienia kodu źródłowego Androida Ice Cream Sandwich, stały się o wiele ciekawszymi propozycjami niż miało to miejsce wcześniej (nie uznaję niskobudżetowych tabletów ze smartfonowymi wersjami Androida). Konkurencja na rynku tanich tabletów z Androidem jest coraz większa, co sprawia, że producenci ścigają się między sobą na parametry techniczne i jakość wykonania sprzętu, co przekłada się na coraz ciekawsze modele debiutujące na półkach sklepowych. Potencjał w budżetowych urządzeniach z Androidach dostrzega również Larry Page, CEO Google.

Od dłuższego czasu ceny tabletów z Androidem spadają, a trend ten, jak zauważyli ostatnio Jen-Hsun Huang (CEO Nvidii) i Eldar Murtazin (znany rosyjski guru branży mobilnej), ma się w najbliższej przyszłości utrzymać. Nic więc dziwnego, że Larry Page, CEO firmy, do której należy Android, kibicuje tego typu urządzeniom.

Larry Page stwierdził ostatnio, że dostrzegł wiele budżetowych tabletów z Androidem (czasem nawet z niepełną wersją systemu, bez dostępu do Google Play), które odniosły sukces na rynku. Stwierdził, że segment tanich tabletów jest bardzo istotny i warto się na nim skupić, co oczywiście zamierza zrobić Google.

Wypowiedź CEO Google może sugerować, że nadchodzący tablet sygnowany logo internetowego giganta faktycznie będzie należał do budżetowych urządzeń. Należy przypomnieć, że według dotychczasowych spekulacji Google Nexus Tablet ma kosztować 149 – 249 dolarów. Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie.

źródło

Komentarze

 • Jan Kowalski

  Czyli od 474 złotych do 791 złotych. Plus podatek, plus marża naszych krajowych sprzedawców i wyjdzie od 700 do 1400 zł.

  Przeciętny (taki mniej bogaty) amerykanin zarabia około 2 tysięcy dolarów miesięcznie.
  Przeciętny polak (taki ledwo wiążący koniec z końcem) zarabia około 2 tysięcy złotych.

  Za jedną pensję amerykanin kupi sobie 8 takich tabletów (w prognozowanej “droższej” wersji)
  Za jedną pensję polak kupi 1 tablet (w “droższej” wersji)

  Za jedną pensję Amerykanin kupi taki jeden tablet i nawet nie odczuje mocno wydatku. Polak nie kupi wcale tylko będzie zbierał pół roku albo kupi na raty i dofinansuje trochę jakiś bank, bo jego “budżet” w innym wypadku nie wyrobi obciążenia.

  Dlatego zawsze mnie bawi gdy ktoś mówi o sprzęcie za tysiąc-dwa tysiące złotych jako o “budżetowym”. Nachodzi mnie wtedy konkluzja, że ludzi mamy budżetowych w tym kraju. Jesteśmy warci miesięcznie tyle co tablet. W porywach do półtora sztuki. Żeby to nie było takie smutne to napisałbym – lol

  • TheRaceManiac

   Mówi tak Pan Jan Kowalski, który i tak zagłosuje w następnych wyborach na PO, PiS, PSL, SLD, może na Palikota i znowu będzie marudził. Chcecie mieć zarobki jak w stanach? Chcecie mieć podatki jak w stanach? Głosujcie na normalne partie, które do amerykańskiego ustroju nawiązują, a nie na socjalistyczną bandę złodziei. Bo nie sądzę, aby ten komentarz był napisany przez jednego z 2,5% elektoratu Nowej Prawicy. To tyle jeśli chodzi o politykę, żeby nie było zupełnego off-topic’u to tylko powiem, że te tanie tablety jakoś mnie nie przekonują. Na pierwszy rzut oka wyglądają fajnie, ale podejdziemy do stoiska z takowym to się muli, albo jakieś okno jest rozciągnięte, albo z przyciskiem fizycznym bądź wirtualnym jest coś nie tak, a to za gruby… tanie tablety mogłyby być super, jeśli produkowane przez znanych producentów. Myślę, że tak właśnie będzie z Google Nexus Tab.

   • RS

    Muszę podziękować Panu, za przedstawienie mi tej partii politycznej (tzn, spowodowanie, bym zglebił się w lekturę jej programu wyborczego, bo pana Janusza znam). Powiem tak, ROBI WRAŻENIE i to niesamowite. Wiem, że to nie jest strona poświęcona polityce, ale gorąco polecam przeczytać http://www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy. Tym sposobem wiem, na kogo pójdę zagłosować.

    • luc3ro

     Jezuuuuuuu…. długa ręka korwina dosięgnęła nas nawet tutaj…. Ze swojej strony dodam że straciliśmy do zachodu 40 lat i tak szybko tego nie odrobimy tym bardziej że żadni z nas Chińczycy czy też Koreańczycy i żadne cudowne programy nam w tym nie pomogą.

     • TheRaceManiac

      Im gorsza sytuacja w kraju, tym szybciej dobry ustrój należy wprowadzić. Bez obrazy, ale Twój post jest generalnie bezsensowny. Ja też chętnie uciekłbym za granicę. Z innych powodów, ale akurat rozmawialiśmy o Polsce.

     • luc3ro

      @TheRaceManiac: nawet całkiem idealny ustrój nic nie da jak nie będzie odpowiednich osób żeby go przeprowadzić. Z całym szacunkiem dla nowej prawicy ale tam takich osób nie ma, więcej jest tam mnóstwo oszołomów politycznych.

     • TheRaceManiac

      No tak, lepiej, żeby rządzili nami nieodpowiedzialni, zakłamani złodzieje, którzy robią wszystko, aby nas oszukać. Prawo i Sprawiedliwość wydawało mi się najporządniejszą partią z tych wszystkich hipokrytów, ale niestety: http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=PL#/watch?v=gn0wh_U2XhY A teraz udowodnij mi “oszołomstwo” przedstawicieli Nowej Prawicy. Zły wygląd? Jąkanie się? Nazywanie rzeczy po imieniu?

     • luc3ro

      Widzę że jesteś trochę zaślepiony lub jesteś aktywistą kongresu i nie dostrzegasz oczywistosci dlatego myślę że dalsza dyskusja z tobą byłaby bezcelowa więc EOT.

     • Nie ma opcji by ten program wszedł w życie:
      .
      “”c) Główną rolę będą pełniły oskarżenia prywatne, a głównym celem kary będzie zadośćuczynienie poszkodowanym.””
      .
      W jaki sposób BSA i inne grupy będą polować na rzekomych piratów jak utniesz całą machinę policyjną?

     • TheRaceManiac

      luc3ro na zadane pytanie mi nie odpowiedziałeś, widocznie skończyły Ci się argumenty i faktycznie, dyskusja również powinna się zakończyć, ale z innym wnioskiem dla Ciebie – zwyczajnie się mylisz, jednak nie potrafisz tego zrozumieć. Takiej postawy nie będę komentował. Zamiast przedstawienia argumentów nazwałeś mnie zaślepionym, co przekreśla Cię w dalszej dyskusji, bo jej poziom zdecydowanie spadł z Twojego powodu. “Oczywistość” wedle Twojego użycia stała się subiektywnym terminem, którego znaczenia niestety nie jestem w stanie się domyślić -pierwsze co mi przychodzi do głowy to: “- dlaczego? – bo tak i już”.

      Miesiu, szczegółowe pytanie możesz zadać na stronie http://korwin-mikke.pl/forum/ – tam, na temat szczegółów, wypowiadają się działacze partii. Ja również mógłbym spróbować odpowiedzieć na to pytanie, ale nie chcę zwyczajnie nikogo wprowadzać w błąd.

 • Ciekawe tylko na ile czasu takie tablety starczają

 • lcd

  Nawet jak starcza na rok to łatwiej wydać jakieś 400-500 zł raz na rok niż 4x tyle. Mi brakuje takich takich tabletów ale żeby miały jeszcze chociaż bluetooth co by można było podłączyć odbiornik gps dla tych co potrzebują albo słuchawki bezprzewodowe. Tani sprzęt sprawia że jest on bardziej dostępny dla zwykłych użytkowników a to napędza też rynek aplikacji i sprawia że właśnie tacy producenci stają się zauważeni i więcej programów będzie kompatybilnych z tymi procesorami

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona