Ważne

Ematic eGlide Prism – ekran 3D i AICS za 157 dolarów

ematic eglide prism 3d tablet

W setną rocznicę katastrofy Titanica do kin wchodzi film Titanic w trójwymiarze, którego jestem bardzo ciekawa (polska premiera, jakby kogoś interesowało, dziś – 13.04.2012). Nawiązuję do tego, bowiem na amerykańskim rynku zadebiutował tani tablet z ekranem 3D, pracujący w oparciu o Androida 4.0. Jest nim Ematic eGlide Prism za 157 dolarów.

Niska cena modelu (jak na tablet z ekranem 3D) nie jest zaskoczeniem, jeśli popatrzymy na jego parametry techniczne. Ematic eGlide Prism, działający pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich, został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1GHz, WiFi, 512MB RAM oraz 8GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

Do zestawu z urządzeniem dodawane są oczywiście okulary, pozwalające oglądać obraz w trójwymiarze na jego ekranie. Ale no właśnie – jak słusznie zauważacie, zastanawiające są te dwukolorowe okulary – wiele wskazuje na to, że ekran ma niewiele wspólnego z prawdziwą technologią 3D.

Dotychczas jedynym znanym koncernem, który zdecydował się zastosować 3D w swoim tablecie, był koreański LG w modelu Swift Tab (ekran 8,9″). Tablet sukcesu nie odniósł z różnych względów. Kto wie, może jednak w przypadku Ematic eGlide Prism będzie inaczej. Model ten kosztuje 157 dolarów.

ematic eglide prism 3d tablet ematic eglide prism 3d tablet

źródło

Komentarze

 • orion

  3D na 7 calach ;)
  lepiej by rozdzielczość ekranu zwiększyli do 1024 x 600
  gdzieś czytałem, że ceny tabletów w tym roku będą topnieć w oczach

 • aaa

  Te okulary wyglądają na anaglify. Także ekran nie jest 3D, a efekt 3D będzie paskudny – przez anaglify można sobie na każdym ekranie 3D ogladać – http://www.youtube.com/watch?v=pNuKAaC337U

 • Allerien

  Czegoś tu nie kumam. Ekran 3D i okulary dwokolorowe? Nie spolaryzowane ani nic? To czy ten ekran jest 3D, czy obraz wyświetlany jest dwukolorowo, żeby dać efekt 3D? Bo moim zdaniem to nie to samo. Telewizory 3D działają w oparciu o inną technologię.

  Inna prawa, że zgadzam się z przedmówcą – po co to komu…? Przeglądarka w 3D, zegar w 3D, Facebook w 3D… a filmów w 3D nie odtworzy z tym prockiem. Czyli – pytam – po co to komu…?

  • Pooh1968

   …a bo ciemny lud to kupi:)) – bo panie z 3D mi dali:))
   Niska cena i kiepskie parametry – jakoś trzeba to zareklamować:)

 • Jan Kowalski

  No popatrz jakie kwiatki. Mi Samsung od pół roku tłumaczy, że 512 RAM i 1 GHz procek nie uciągnie nawet ICS zatem Gingerbread to szczyt tego, o czym mogę marzyć a tutaj ludzie z Ematic twierdzą, że nie tylko lodowa kanapka pójdzie a jeszcze 3D odpali.

  Można powiedzieć, że czuję się wydymany. Bez żadnych wstępnych karesów. Brutalnie i po koreańsku. ;/

 • extra

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona