Ważne

Samsung Galaxy Note z “czystym” Androidem 4.0 ICS (wideo)

Zarezerwowaliście już bilety na samolot do Korei, gdzie kupicie swój wymarzony tabletofon Samsung Galaxy Note w kolorze siarczystego różu? Kasia, nie mogąc przezwyciężyć miłości, jaką darzy tę barwę, już to zrobiła i zamierza jako pierwsza stanąć w kolejce do sklepu (ups, chyba się wygadałem!). Choć różowemu Note urody odmówić nie można, estetyka nakładki graficznej TouchWiz na system urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Zarzuca jej się nadmierną zasobożerność oraz brak elegancji i funkcjonalności. O ile osobiście uważam ją za ładniejszą od domyślnego interfejsu systemu Android w wersji niższej niż 3.0, tak zastąpienie nią pięknego interfejsu Holo w Ice Cream Sandwich jest zbrodnią. Podobnego zdania jest użytkownik serwsiu RootGalaxyNote.com, który opublikował wideo, na którym prezentuje tabletofon Samsung Galaxy Note pozbawiony nakładki TouchWiz.

Specjalnie zmodyfikowany ROM nie jest idealny, albowiem występuje w nim problem z przystosowaniem interfejsu do gęstości pikseli na ekranie. Obecnie jest on nieco “zatłoczony”, lecz doświadczeni miłośnicy systemu Android na pewno znajdą rozwiązanie tego błędu. Wyłączając sprawę gęstości pikseli, interfejs Holo na 5,3-calowym ekran Galaxy Note prezentuje się wspaniale i działa dokładnie tak jak na większych tabletach z systemem Ice Cream Sandwich.

Warto zaznaczyć, że instalacja zmodyfikowanego ROMu z interfejsem Holo jest równoznaczna utracie specjalnych funkcji rysika S-Pen oferowanych przez TouchWiz. Oznacza to, że, przynajmniej w tej chwili, nie jest możliwe robienie zrzutów ekranu i edycja oraz korzystanie z gestów.

ROM Imilka’s AOSP ICS v08 dla Samsunga Galaxy Note możecie pobrać z forum XDA. Pamiętajcie, że wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność!

via Android Community

Komentarze

 • Marcel

  Ciekawie wygląda. Dużo lepiej od Touch Wiza. Sam posiadam Samsunga Wave Y i TachWiz 4.0 nie jest najlepszym i najwygodniejszym interface. Wiem też, że ten interface nie najlepiej się sprawuje na tabletach z ICS pod względem płynności i ergonomi. Dużo bardziej przypadł mi interface Sony ( ten tabletowy). Choć dużo zmian nie ma, ale wszystko działa bardzo płynnie i elegancko wygląda (choć by menu)

 • Bucz

  W tej modyfikacji wazne jest tez przestawienie interfesju w “tabletowy” tryb pracy (belka i zegarek z powiadomieniami na dole zamiast na gorze, dwukolumnowe ustawienia systemu, tabletowy Google Play, tabletowa przegladarka itd itp) poczas gdy Samsung najwyrazniej forsuje w Note wersje “telefoniczna” (ma to w sumie pewne uzasadnienie dla urzadzen z fizycznymi guzikami) wersje UI.
  Podobny mod zrobiono juz m.in dla Motoroli Atrix.

 • Meca

  Pani Kasiu, jak będzie już pani w tej Korei, to proszę sprawdzić, czy można tam kupić mój wymarzony tablet TAB 7.7 (kolor dowolny).
  Pozdrawiam serdecznie.

 • jankov
 • dami3nko3

  podoba mi sie :) taki maly tablet

 • Mistrz cietej riposty, niech Kasia sie spyta czy nie ma w Korei note w kolorze brzoskwiniowej pomaranczy czy zgnilej zieleni:-)

 • Mistrz cietej riposty, niech Kasia sie spyta czy nie ma w Korei note w kolorze brzoskwiniowej pomaranczy czy zgnilej zieleni:-)

 • Zostawić Jarka samego na jeden dzień i już sobie z szefowej żartuje… ;-)

 • Pooh1968

  normalne bezkrólewie;))

 • Właśnie zamierzam kupić ten “tablotofon” siostrze na urodziny. Coś czuję, że to będzie idealny prezent. Jeśli chodzi o tą nakładkę touchwiz to też mi się średnio podoba, ale zobaczy się w praktyce :D

 • Ja

  Mi sie wizualnie touchwiz bardzo podoba, ale to tylko jeśli chodzi o estetyke. Goły android wydaje się być taki surowy co mi się nie podoba. Ale to tylko moje zdanie

 • Artur

  Świetnie to wygląda… no i wiadomo kto tego dokonał… Imilka – szkoda że już na HD2 wypieków nie robi. Gość niesamowity.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona