Ważne

Pamiętacie grafikę z “Google Nexus Tablet”? To najprawdopodobniej nowy tablet Toshiby

Kilka dni temu na łamach portalu PocketNow pojawiło się zdjęcie prasowe urządzenia, któremu przypisana została łatka “Google Nexus Tablet“. Po jakimś czasie redakcja AndroidCommunity zauważyła dość spore podobieństwo do prototypu 7,7-calowego tabletu Toshiby, zaprezentowanego pierwszy raz w Las Vegas na CES 2012 i pokazanego ponownie na stoisku Nvidii podczas targów MWC 2012 w Barcelonie. I choć nie jest to ten sam tablet, trop jest dobry. Redakcja zaprzyjaźnionego niemieckojęzycznego portalu TabletCommunity opublikowała graficzne porównanie Toshiby AT470 (czyli 7,7-calowego prototypu, wcześniej znanego jako AT270) z “Google Nexus Tablet“, a właściwie… najprawdopodobniej nowym tabletem Toshiby.

Oba modele są do siebie bardzo podobne, więc zdziwię się, jeśli za jakiś czas się okaże, że model po lewej pochodzi od innego producenta niż Toshiba. Warto zauważyć także, że tablet z grafiki posiada podobne porty na krótszym boku do tych, z jakimi mamy do czynienia w Toshibie AT330 (13,3″): microHDMI, microUSB, slot kart SD i SIM, 3,5 mm jack audio.

Ale oczywiście nie można wykluczyć, że tablet nie będzie produkcji Toshiby. Zmyłkę wprowadza port ładowania tabletu – w AT470 jest jakiś taki za duży… ale trudno nie odnieść wrażenia, że obie grafiki zrobione zostały w innej skali. Przez to też w dalszym ciągu utrzymuję, że tajemniczy tablet ma wyświetlacz o większej przekątnej niż 7″ – najprawdopodobniej 10,1″ (kto wie, może następca AT200?). Co myślicie?

google nexus tablet vs toshiba at470

źródło

Komentarze

 • Marcel

  Ha ha. Ja wtedy napisałem “podobny do Toshiby” a ktoś odpowiedział, że nie widzi podobieństwa.

  • Marcel

   Marcel 3 kwietnia 2012 o 19:35

   Bardzo przypomina Motorole. Mam nadzieję, że Google nie zrobi takiej tandety i stworzy coś orgynalnego tak jak Sony czy Asus.

   Odpowiedz

   luc3ro 4 kwietnia 2012 o 10:24

   Którą motorolę? Bo ja nie widze żadnego podobieństwa do któregokolwiek tabletu motoroli. Nie wiem co dla ciebie znaczy tandeta, ale ja bym chciał żeby był przede wszystkim funkcjonalny bez udziwnień w wyglądzie (patrz sony).

   Odpowiedz

   Marcel 4 kwietnia 2012 o 18:44

   Z przodu przypomina Toshiba AT200. Sony (S) nie jest udziwiony tylko orginalny. Sam go posiadam i nie odbiega od konkurencji z NVIDIą tegra 2, a w nie których parametrach przewyższa je.

   • luc3ro

    Napisałeś że motorolę, a ja nigdzie nie napisałem że nie przypomina Toshiby.

 • Bucz

  Mysle, ze szkoda czasu na domysly. Prawdy dowiemy sie zapewne niedlugo.

 • JohnyB

  Hmmm, a dlaczego np. Asus nie może produkować sprzętu dla Toshiby ? W telewizorach SAMSUNG (ten sam model) są matryce produkcji własnej, jak również AU Optronics. W dzisiejszych czasach przylepianie nalepki z marką to bardzo prosty proces :).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona