Ważne

Który sklep z aplikacjami przynosi największe zyski? AppStore

Od czasu do czasu docierają do nas informacje o wynikach sprzedaży poszczególnych modeli tabletów internetowych. Wśród nich prym wiedzie Apple, którego nowy iPad w ciągu pierwszego weekendu po premierze trafił do trzech milionów klientów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Flurry, sytuacja wygląda podobnie na rynku sklepów z aplikacjami dla smartfonów i tabletów. Podczas gdy pierwsze miejsce Apple AppStore nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, drugie jak najbardziej. Statystyki Flurry mówią, że tuż za nadgryzionym jabłkiem skrada się Amazon AppStore, który generuje 89% zysków AppStore. Trzecie miejsce przypadło Google Play (wcześniej Android Market): sklep generuje jedynie 23% zysków. Dobrym sposobem na przedstawienie tych danych w bardziej przystępny sposób jest wyobrażenie sobie aplikacji, która w AppStore generuje $1 zysku, w Amazon AppStore $0,89, a w Google Play $0,23.

Co więcej, inne niezależne badania wykazały, że użytkownicy urządzeń z systemem iOS zdecydowanie częściej pobierają płatne aplikacje i korzystają z systemu wewnętrznych płatności, niż posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem. Tego rodzaju analizy doskonale tłumaczą sukces AppStore, który na początku ubiegłego miesiąca świętował dwadzieścia pięć miliardów pobrań.

via Boy Genius Report

Komentarze

 • uru28

  Płatności tylko w jednej formie zabierają google zyski.To już sony ma karty w sieci empik do doładowania portfela…A gdzie płatności przez sms??? Dziwna polityka….

 • aaa

  Dane na temat Amazon Appstore są mocno podejrzane, ten sklep generuje mniej pobrań niż Slideme. Całe badanie było też dość mocno krytykowane na innych stronach (nie pamiętam szczegółów – opierało się o garstkę wybranych aplikacji zdaje się i dotyczyło stosunku pobrań do sprzedaży, więc “w AppStore generuje $1 zysku, w Amazon AppStore $0,89, a w Google Play $0,23” jest błędnym wnioskiem z tego wyciągniętym). Co do różnic między iTunes i Google Play – tu się zgadzam, Play się opiera o darmowe aplikacje z reklamami głównie, ludzie tam za dużo nie kupują.

 • grah

  Z tego co ostanio wyczytałem, to (paradoksalnie) Google więcej zarabia na … iOS niż na Androdzie!

  W czym rzecz? Ano mianowicie w licencjach na Google Maps i Google Search Engine, które Apple licencjonuje od Google :)

 • Lost

  Co ciekawe, to zestawienie pokrywa się z rankingiem popularności poszczególnych producentów tabletów. 1.Apple, 2.Amazon, 3, reszta z Androidem. To jest kolejny dowód i to już teraz bardzo wymierny, bo finansowy, jak ważne są aplikacje i ich jakość dla rozwoju i popularności poszczególnych systemów mobilnych, szczególnie na tabletach. Jeżeli Google naprawdę zarabia takie grosze na swoim systemie, to ma jedno realne wyjście żeby to zmienić – wejść agresywnie na rynek urządzeń, głównie po to, aby konkurować z Amazonem.

 • lcd

  Ciekawe jak oni to porównali. Ale może to wynikać z faktu ze w google aplikacje sa darmowe bo wyświetlają reklamy. Np takie angry birds a play jest za darmo a appstore z tego co wiem to już za 1$. i tu należało by porównać który model się lepiej sprawdza i przynosi większe zyski. Ja na przykład kupiłem tylko 2 aplikacje z około 100 jakie mam w telefonie bo reszta jest za darmo.

 • Android to platforma-trojan, przeglądarka reklam. Jedynym celem google było stworzenie platformy do publikacji mobilnych reklam.

  Dowodem na to jest fakt zakupu AdMob zbiegający się w czasie z inwestycjami w rozwój Androida.

  • grah

   iAd anyone?

  • aix

   Mam Androida i konto Google i jeszcze nie widziałem reklamy od nich poza pozycjami w wyszukiwarce. Inne portale to piekło pod tym względem. Jak widać iphonowcy mają problem bo ktoś ich straszy reklamami, a na Androidzie ich nie widać.

 • Zdrad

  Jak dla mnie Google play ma tak mało zysków, ponieważ bardzo łatwo można ściągnąć płatne aplikacje np. z chomikuj a do zainstalowania ich wystarczy tylko darmowa aplikacja astro. Na urządzeniach appla o wiele trudniej się to robi więc nie ma się czemu dziwić

  • grah

   Na Androidzie nie trzeba niczego, poza zezwoleniem na instalację spoza Marketu.

   Na iOS też trudno nie jest, wystarczy w iTunes przeciągnąć plik na ikonkę tabletu. Jedyna trudność to JailBreak, ale z tego co słyszę, to dla iosowców jest on prawie wymagany :)

 • Ktoś

  revenue – tłumaczy się chyba jako dochody = obroty, a nie zyski. Ale może mylę się

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona