Ważne

Teso K116 – transformer z Windows 7 i Ivy Bridge

hybryda teso k1161

Kolejny dzień przynosi nam wieści dotyczące nowości, jakie niebawem mogą zadebiutować na rynku. Jedną z nich jest Teso K116 – urządzenie przypominające Asusa Transformer, ale o innych parametrach technicznych i przeznaczone dla innej grupy odbiorców.

Sprzęt wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 11,6″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, działa dzięki procesorowi z rodziny Intel Ivy Bridge, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Windows 7. Do naszej dyspozycji zostaje oddane urządzenie składające się części tabletowej, do której można podłączyć klawiaturę na tej samej zasadzie, co w przypadku wspomnianego modelu tajwańskiego producenta.

Teso K116 został wyposażony także w pamięć SDD 16GB-128GB, 4GB RAM, kamerkę o rozdzielczości 1,3 Mpix, port USB 2.0 i USB 3.0, slot kart microSD, WiFi, Bluetooth, a także slot kart SIM (3G). W stacji dokującej znajduje się dodatkowo bateria, USB 2.0, USB 3.0. oraz touchpad.

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Teso K116 trafi do sprzedaży detalicznej w Europie. Na chwilę obecną jest dostępny w Alibaba, gdzie sprzedaż zaczyna się od tysiąca sztuk (400-600 dolarów w zależności od konfiguracji).

hybryda teso k1161

źródło

Komentarze

 • ja-nek

  Ciekawe czy Asus pozwie tą firmę o naruszenie patentu.

 • Spawnn

  Brzmi ciekawie, ale to zalezy od tego czy dostanie aktualizacje do W8 i jak z bateria, ale skoro sie nie pochwalili,mto podejrzewam ze nie za dobrze…

  • evolucja

   Aktualizacja Windowsa przez producenta? Chyba małego faila kolego zaliczyłeś.. :-)

   • spawnn

    fakt ;p ciągle na tabletowach o procach ARM i aż się zapędziłem :P
    więc pozostaje tylko pytanie odnośnie baterii :D

    • evolucja

     Na więcej niż 3-4 godziny w tablecie + drugie tyle z klawiaturą bym nie liczył.

  • AssassinNT

   Z tego to widze spełnia wymogi W8 to nie wiem po co ma coś dostawać

 • Frosti

  Najbardziej mnie rozśmieszyła wersja z 16GB dyskiem xD nawet winda się nie zmieści xD

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona