Ważne

Asus miał rację, Hasbro nie zagrozi tabletowi Transformer Prime

Pod koniec ubiegłego roku (jak ten czas mija…) informowaliśmy Was o zakusach produkującej zabawki firmy Hasbro na markę Transformer Prime, z którą nierozerwalnie związany jest najnowszy tablet Asusa z czterordzeniowym układem Nvidia Tegra 3 i stacją dokującą. Już wtedy Chang Wei-Ming, rzecznik prasowy tajwańskiego koncernu, twardo postanowił, że produkcja urządzenia nie zostanie wstrzymana. Miał rację.

Po trwającym kilka miesięcy procesie, amerykański sędzia jednoznacznie stwierdził, że wniesiony przez Hasbro pozew jest bezpodstawny i nie potrafi dostrzec podobieństwa pomiędzy animowaną postacią Optimus Prime oraz tabletem Transformer Prime. Jak donosi serwis SlashGear, Asusowi w wygranej pomógł fakt, iż Transformer Prime rzeczywiście dokonuje transformacji (tablet-laptop), co w pełni uzasadnia jego nazwę.

Na koniec ciekawostka statystyczna. Jesteście ciekawi, ile sztuk tabletu Asus Transformer Prime zamówiono w przedsprzedaży? Dwa tysiące. Jest to stan na dzień 24 lutego i nie bierze pod uwagę zamówień składanych przez sklepy na kolejne dwa miesiące, które szacuje się na około 80 000. Nie jest to wiele, szczególnie w porównaniu z rekordowym wynikiem sprzedaży nowego iPada (trzy miliony w premierowy weekend).

via SlashGear

Komentarze

 • ed

  dwa tysiące, czy nawet 80tyś???

  jejku… przecież to nędza z biedą, a to jednak najlepszy androidowy tablet na rynku.
  Gdzie się podziali ci wszyscy co tu tak wypisywali jak to oni chcą androida i jaki to dobry system? heh, pewnie się pobawili tym transformerem po czym poszli kupić ipada:)

  • Cóż ludzie wybierają lepszy sprzęt. Tylko fanatycy tkwią w przekonaniu o wyższości Androida nad IoS’em

   • Touldie

    Jakby spojrzeć na to z drugiej strony, to twoje słowa pachną mi nie tyle fanatyzmem, co ŚLEPYM fanatyzmem.

 • Katalizator

  Widze, ze tabletowo dogania pudelka. Tak trzymac. Mam nadzieje, ze bedziecie dalej celowo szerzyc flamewar dla ogladalnosci.

  • ozunie

   Może wytłumaczysz wszystkim co masz na myśli pisząc.tak durny komentarz pod sensownym artykułem?

 • Bartek

  Ech fanatycy. Znaczna wiekszosc z tych trzech milionow to osoby (glownie amerykanie) ktorzy chca byc “trendy” , bo jest moda na Appla, bo glupio pokazac sie w towarzystwie bez ipada. Tyle ze 90% ((strzelam) uzywa ipada do czytania ksiazek w metrze albo przegladania netu. Czyli w zasadzie nie wykorzystuje calej mocy tego tabletu. Ot taka moda jak kiedys na spodnie”piramidy” albo jajko “tamaguchi” -kto jest z mojego pokolenia to pamieta.

 • cwany

  Nic dziwnego skoro skopali sprawę z metalową obudową i antenami i cena w sklepach to ok 2200zł za najtańszą wersję. Pozostaje poczekać na konkurencyjny sprzęt na Tegrze 3 który za parę dni wchodzi do Polski, do tego sklepy wyceniły go na znacznie mniejszą sumę.

  • nicknowy

   A co ma trafić w najbliższych dniach do sklepów oparte na Tegra3 ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona