Ważne

Co nowego w Ice Cream Sandwich dla Samsunga Galaxy Note? (wideo)

Aktualizacja oprogramowania Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla tabletofonu Samsung Galaxy Note jest już bardzo blisko. JK Shin, prezes działu IT i telekomunikacji w koreańskiej firmie, uchylił rąbka tajemnicy na temat nowości, jakie zostaną zaserwowane w nowej wersji systemu operacyjnego. Największą z nich będzie pakiet dedykowanych rysikowi S-Pen aplikacji Premium Suite, który znacząco rozwinie możliwości urządzenia.

Oprócz My Story pozwalającego na tworzenie multimedialnych pocztówek dla rodziny i znajomych, w Premium Suite znajdziemy program S Note. Aplikacja będzie połączeniem zaawansowanego notatnika i szkicownika, a w jej skład wejdą dwa mniejsze, lecz nie mniej innowacyjne rozwiązania: Shape Match i Formula Match. Pierwsze z nich pozwoli na zamianę rysowanych na ekranie kształtów (tabelek, wykresów, siatek) na cyfrowe grafiki, a drugie umożliwi przetworzenie pisanych odręcznie obliczeń i korzystanie z Note’a jako niezwykle inteligentnego i przyjaznego użytkownikowi kalkulatora o niemałych możliwościach.

Ponieważ tablety internetowe (i smartfony) służą nie tylko do pracy, ale również rozrywki, Samsung, we współpracy z fińskim studio Rovio, przygotował ekskluzywny poziom w nowo wydanej grze Angry Birds Space. Co więcej, w ciągu trzech miesięcy właściciele Samsungów Galaxy Note będą mogli pobrać specjalny pakiet 30 dodatkowych plansz całkowicie za darmo (więcej).

Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla Samsunga Galaxy Note wniesie również nowy, bardziej przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika. Choć na ten temat nie powiedziano wiele, wiemy, że przeprojektowano szufladkę aplikacji i menu wielozadaniowości oraz dodano szereg nowych funkcji: Face Unlock, Snapshot, Android Beam i inne.

Jak stwierdzono w oficjalnej notatce prasowej, termin udostępnienia aktualizacji oprogramowania będzie zależny od operatora oraz regionu. Miejmy nadzieję, że do Europy zawita ona jak najszybciej, ponieważ jest na co czekać!

via BGR

Komentarze

 • agn

  żebym miał te cudo z całkami jak byłem na studiach…

  • aaa

   Ta, Wolfram Alpha by się wtedy przydał. Nie wspominając o czytnikach książek – czytanie Martina było ciężkie, bo książka była tak gruba, że wystawała nad pulpit i prowadzący widział. :)

 • elcede

  A mi sie jeszcze udalo na studiach skorzystac :) na wykladzie w ruch poszedl czytnik pdfow i telefon schowany w rekawie. A czego nie bylo w notatkach to sie wchodzilo na google czy wiki :P a na cwiczeniach przydawal sie wolframaplha tez na telefonie :P

  • agn

   nie no wolfram alpha u mnie też szedł w ruch i to ostro no ale nie ukrywam że niektóre całki które miałem do rozwiązania to nawet nie potrafilem tego przepisac aby wolfram to zrozumiał ;D

   sam do dzisiaj przed halloween mam czesto ochotę przebrać się za całkę bo co jak co ale niektórzy sie jej panicznie boją ;D

 • m

  Ja się nie jaram fejkowymi filmami. Przeciągnięcie rysikiem i pojawia się napis… niech lepiej pokażą jak to w rzeczywistości działa.

 • Estera

  Pierdu pierdu…może najpierw niech udostępnią ostatni soft a potem szczują kolejnymi zajawkami !

  • Kuba

   Dokładnie…a nie, że tylko chiński leak jest, który działa, bo działa…ale do 2.3.6 to już bym nie chciała wracać.
   Niech dzadzą jakiś europejski soft z ICS!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona