Ważne

Aakash 2 zadebiutuje w Indiach. Za 40 dolarów


Pamiętacie tablet Aakash, ten który zadebiutował w Indiach w październiku zeszłego roku? Pewnie tak, przecież niecodziennie pojawiają się rynku tablety za 35 dolarów. Otóż najtańszy tablet świata, stworzony z myślą o studentach, doczekał się swojego następcy. Aakash 2 (znany również jako Ubislate 7+) dostępny będzie już w kwietniu, tym razem za „kosmiczną” sumę – 40 dolarów. Muszę jednak przyznać, że specyfikacja jest wprost imponująca, oczywiście jak za tą cenę. Zresztą spójrzcie sami :)

Tablet został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy prezentujący obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Jego sercem jest jednordzeniowy procesor Cortex A8 z częstotliwością taktowania zegara na poziomie 700 MHz, wspomagany przez (niestety) tylko 256 MB pamięci operacyjnej RAM. Wbudowana dla użytkownika pamięć, to co prawda skromne 2 GB, jednak z możliwością jej rozszerzenia o 32 GB, dzięki slotowi kart microSD.

Ponadto Aakash 2 został wyposażony w dwa pełnowymiarowe porty USB 2.0 z funkcją OTG (obsługujące modemy 3G), gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz moduł WiFi w standardzie 802.11 a/b/g. Komunikację z Internetem zapewni również pakietowa transmisja danych GPRS. Zastosowany przez producenta akumulator o pojemności 3200 mAh ma zapewnić 3 godziny ciągłej pracy. Całość zaś działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread. Aakash 2 ma również posiadać dostęp do Google Play.

I co Wy na to? Myślicie, że Aakash 2 pobije rekord sprzedaży swojego starszego brata?

Źródło, źrodło

Komentarze

 • Go_Away

  Sam bym kupił;p

 • GieKa

  Patrzymy na ten tablet z punktu widzenia Polski, w miarę cywilizowanego kraju :) Tablet jest przeznaczony na rynek hinduski. Zupełnie inny niż nasz. My oczekujemy dobrego ekranu, kamerki do wideorozmów, mocnej grafiki do gier i pewnie kilku inny rzeczy. Przypuszczam że przeciętny Hindus będzie się cieszył już samej możliwości przeglądania stron internetowych. HDMI jest mu zbędne bo nie ma takiego tv. Aparat podobnie, jeśli już to analogowy. Jeśli wcześniej nie miał dostępu do komputerów to nie będzie wymagał od gier wysokiej rozdzielczości i 3D.

  • gosiu

   Widać, jak mało wiesz o Indiach. Pora się podciągnąć, a dopiero potem pisać komentarze. Indie – to 3 – 4 potęga światowa.

   • GieKa

    To powiedz mi więcej :) Rosja tez jest potęga gospodarczą. Mają, jeśli dobrze pamiętam, najwięcej miliarderów na świecie. Sprzedaje się tam najwięcej najdroższych samochodów na świcie. Tyle że w samej tylko Moskwie jest ok. 300 tys. bezdomnych dzieci. Poza garstką ludzi z Moskwy i kilku innych miast, którzy żyją na poziomie, w Rosji panuje bieda prawie taka jak w państwa 3-go świata.
    Powiedz mi ilu Hindusów może sobie pozwolić na taki tablet? Sypnęłaś piękna statystyką, 3-4 potęga światowa. I co z tego? Średnia płaca w Polsce w 2011 wyniosła 4000 zł (brutto) ilu masz znajomych tyle zarabiających? Statystycznie każdego Polaka powinno być stać na iPada po miesiącu pracy. Czy stać?

 • Kuba

  @GieKa
  Patrząc z punktu widzenia Polski mało kogo stać na taki tablet, o którym napisałeś. Myślę, że Aakash mógłby w Polsce wzbudzić nie mniejsze zainteresowanie niż u Hindusów jak to pisałeś.

 • aix

  Przewiduję, że za dziesięć lat ta firma będzie miała sprzedaż większą niż Apple, Samsung i Nokia razem wzięte (wartościowo, nie tylko ilościowo).

 • aix

  Porównałem ze starszym i trzeba przyznać, że dodatkowe 5 $ bardzo poprawiło specyfikację. Jeszcze dwie wersje i jest hit. Ten model też znajdzie wielu nabywców. Kto sprowadzi do Polski, bo też bym kupił Ubislate 7+

 • Xx

  dokładnie, sam bym kupił, w końcu jakby się nie sprawdził, to “tylko” 120 zł jestem w plecy, albo zawsze można puścić go komus dalej za grosze.

 • GieKa

  A propos taniego tabletu. Nowy pomysł naszych rządzących na tablety w polskich szkołach.
  http://www.rp.pl/artykul/19,839243-E-szkola-z-kieszeni–rodzicow.html

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona