Tablet Joyplus M10PQ z ekranem Pixel Qi

joyplus m10pq tabet z pixel qi

Jeśli ktoś z Was długo czekał na nowy tablet z ekranem Pixel Qi (jak zastosowany w modelu Adam firmy Notion Ink) i z żalem patrzył na rynek, na którym żaden producent długo nie kwapił się do użycia takowej matrycy w swoim sprzęcie, ma dzisiaj powody do radości. Podczas targów CeBit 2012, chińska firma Joyplus zaprezentowała urządzenie o nazwie M10PQ, korzystające z tego “lubiącego się ze słońcem” ekranu.

Tablet ten pracować będzie dzięki jednordzeniowemu procesorowi ARM Cortex-A8 1 GHz od Samsunga i wyposażony będzie w 512MB pamięci ​​RAM oraz 4GB, które możemy zapełnić dokumentami, zdjęciami, muzyką i czym tam jeszcze chcemy tablet zapełniać, a także 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. System operacyjny to Android 2.3.5, ale planowana jest aktualizacja do wersji 4.0.

Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w kamerkę do połączeń wideo, slot kart microSD, kart SIM oraz wejście słuchawkowe. Tablet oferuje także wsparcie dla sieci WLAN oraz 3G. Warto wspomnieć o ciekawie rozwiązanym przełączaniu się między trybem Pixel Qi a zwykłym – wystarczy skorzystać z jednego z dostępnych na obudowie urządzenia przycisków, by go włączyć lub wyłączyć.

Cena Joyplus M10PQ nie została ujawniona – podobnie jak jego dostępność.

źródło

Komentarze

  • Nawet najlepszy z LCD nie lubi się tak ze słońcem jak e-ink. Na wakacje tylko Kindle.

  • Nexxt

    ten tryb “szary” do niczego się nie nadaje… – na filmie dobitnie to widać

  • SyoMas

    Tryb “szary” nadaje się zarówno na pełne słońce jak i w silnym świetle jarzeniowym, i nawet nie muszę tabletu przełączać w ten tryb bo właściwości ekranu PQi ujawniają się nawet bez wyłączania podświetlenia. Mam, używam i jestem z tego zadowolony. Zdjęcia w słońcu na Tabletowo.pl

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona