Ważne

LG Optimus Vu trafił do sprzedaży w Korei. Cena wysoka

lg optimus vu

Na targach IFA 2011 w Berlinie Samsung zaprezentował urządzenie Galaxy Note, łączące w sobie cechy smartfona i tabletu. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę – w ledwie kilka miesięcy od wejścia do sprzedaży (pod koniec października w pierwszych krajach), sprzedano już dwa miliony egzemplarzy. Sukces ten chciałby powtórzyć jego główny rywal – LG Optimus Vu. Model ten zadebiutował właśnie w sprzedaży na rodzimym rynku, czyli w Korei. Cena, w przeliczeniu z tamtejszej waluty, wynosi 677 euro. Dla przypomnienia, Samsung Galaxy Note w momencie rynkowej premiery kosztował podobnie – 699 euro w Europie.

Skoro najnowszy sprzęt LG przedstawiany jest jako główny rywal Samsunga Galaxy Note, należy pokusić się o małe porównanie ich parametrów technicznych (tabelka poniżej). Trzeba także wspomnieć, że oba urządzenia oferują rysik – pierwszy z nich nie posiada specjalnej wnęki w obudowie, drugi tak. Ale najważniejsza jest wygoda korzystania ze stylusa – w przypadku Optimus Vu można było odnieść wrażenie, że działa on płynniej niż w Galaxy Note i jest mniejsze opóźnienie między naszym ruchem a pojawieniem się maźniętej kreski na ekranie. Ale coś za coś – urządzenie Samsunga oferuje bardzo pożyteczne gesty, ułatwiające korzystanie z niego, czego nie znajdziemy w LG.

samsung galaxy note vs lg optimus vu

Jeśli jesteście zainteresowani naszymi odczuciami w stosunku do obu urządzeń, warto zajrzeć do recenzji Samsunga Galaxy Note (tutaj) oraz do pierwszych wrażeń z użytkowania LG Optimus Vu na targach MWC 2012 w Barcelonie – poniżej:

Teraz pozostaje nam czekać aż LG Optimus Vu trafi do sprzedaży w Europie, a zaraz później w Polsce. Ciekawe jaka będzie jego cena w naszym kraju (Samsung Galaxy Note w momencie premiery można było dostać za 2599 złotych).

źródło

Komentarze

 • Żeby nie było smutno, ze zero postów, to napisze, co tam. Miałem w ręku Note, bardzo fajne urządzenie. W przypadku posiadania Note bym się mocno zastanawiał, czy dokupić tableta (gdybym wcześniej go nie miał). Ma wszystkie funkcje, których oczekuje od urządzenia. Vu bym nie wziął, bo samsung wymiata, a lg jest w ogonie. Widać to np. po pojemności baterii. Pozdrówka.

 • Zapped

  Dolaczam sie do kiszki. LG sobie niestety nie radzi…

 • WaltherMahlke

  Jak nigdy podczas zakupów elektroniki nie kieruję się wyglądem, tak tym razem… Kurde, jakie to brzydkie :-\

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Cena tego modelu aktalnie jest wysoka jak każdej nowości ale trzeba trochę poczekać i spadnie bo LG a nie Apple, którego urządzenia takie jak iPhone 3GS trzymają cenę. Poczekamy 2-3 miesiące i kupić go będziemy mogli nie za 2500 a 1500 złotych. Ja osobiście kibicuję tablecikowi LG tak samo jak Galaxy Note, którego planuję w przyszłym miesiącu kupić.

 • Gary

  Te dwa “cudeńka” są do siebie bardzo podobne. Ciekawe kiedy trafi na europejski rynek. Bardzo chętnie przyjrzę mu się bliżej. Robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, dlatego nie mogę doczekać się kiedy będzie dostępny na naszym rynku. :)

 • ml885

  Jeszcze chyba trzeba będzie troszkę poczekać, a tablet prezentuje się zachęcająco :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona