Ważne

Flash Player dla Androida z poprawkami bezpieczeństwa

Firma Adobe zapowiadając Flash Player dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) potwierdziła wcześniejsze spekulacje, że będzie to ostatnia wersja Flasha dla mobilnych przeglądarek. Wtedy to również Adobe poinformowało, że nie zaprzestanie wspierania tej technologii i w razie potrzeby będzie wypuszczać aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki ewentualnie pojawiających się błędów. Dane słowo zostało dotrzymane, bowiem właśnie pojawiła się poprawka bezpieczeństwa dla Flash Player przeznaczonego na Androida.

W marcowym Adobe Security Bulletin znajdujemy kilka informacji dotyczących wydanej poprawki. Najbardziej interesuje nas oczywiście to, co groziło nam przed aktualizacją. I tak, dowiadujemy się, że luki w aplikacji mogą spowodować awarię i potencjalnie pozwolić atakującemu na przejęcie kontroli nad zaatakowanym systemem.

Adobe informuje, że posiadacze sprzętu z Androidem 4.x będący dotychczas użytkownikami Flash Player 11.1.115.6 powinni zaktualizować go do wersji oznaczonej numerkiem 11.1.115.7, natomiast urządzeń z Androidem 3.x i wcześniejszym – z 11.1.111.6 do 11.1.111.7.

Flash Player znajdziecie w Android Market, oczywiście za darmo.

źródło

Komentarze

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Stary dobry Flash… Tak znienawidzony przez sporą rzeszę użytkowników urządzeń mobilnych… Nie dość, że nie jest uśmiercony to jeszcze na dodatek dostał aktualizację i bardzo dobrze ponieważ nadal jest on popularny na komputerach stacjonarnych i sporo stron jest w nim pisananych więc dlaczegilo miałoby go nie być na urządzeniach mobilnych? Bardzo dobrze, że Adobe wydało tą aktualizację ponieważ jeszcze długo będzie używany zanim zastąpi go inne rozwązanie pozwalające na oglądanie video bezpośrednio ze stron www a także wchodzenia na klasyczne strony pisane w tej technologii. Moim zdaniem pogrzebanie Flasha na urządseniach mobilnych jest zwyczajną głupotą gdyż na dobrą sprawę nie ma on swojego w pełnym tego słowa znaczeniu następcy czy zastępcy gdyż HTML określany jego następcą jest jeszcze nieco za mało rozpowszechniony i jeszcze minie kilka-kilkanaście lat zanin wszyscy (?) informatycy przestawią się na to rozwiązaniem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona