Ważne

Lodowa kanapka dla Notion Ink Adam już w fazie beta

Niedawno dowiedzieliśmy się, dlaczego jeszcze nie wydano systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla tabletu Notion Ink Adam, dziś informujemy, że oprogramowanie właśnie weszło w fazę beta. Wieść wraz z niezbędnymi plikami i instrukcjami opublikowano na forum Tablet Roms i wynika z niej, że programistom z grupy o nazwie ICS Team udało się naprawić kilka ważnych funkcji.

Do nowości w wersji beta Androida 4.0 Ice Cream Sandwich dla Notion Ink Adama należy zaliczyć w pełni sprawne wyjście HDMI, 3G, kompas, wbudowany GPS, ulepszony moduł Wi-Fi i Bluetooth, tryb uśpienia, czujnik natężenia światła oraz wiele innych. Z dnia na dzień funkcji, które wciąż stanowią problem dla programistów jest coraz mniej. Aktualnie są to aparat fotograficzny, pasmowanie w tle, mikrofon, niewykrywane urządzenia USB i dyski wymienne podłączane podczas uruchamiania systemu i wybudzaniu tabletu oraz nieliczne błędy systemowe.

Przypomnijmy, że grupa zajmująca się tworzeniem aktualizacji oprogramowania dla tabletu Notion Ink Adam działa charytatywnie i robi to w wolnym czasie. Z tego powodu prace nad Androidem 4.0 mogą potrwać jeszcze kilka tygodni, aczkolwiek wiemy na pewno, że programiści nie próżnują.

Źródło i instrukcja instalacji aktualizacji w wersji beta: Tablet Roms

Komentarze

 • Piwodi

  prace moga potrfac ale zawsze to jakis postęp

 • SyoMas

  Chyba muszę Wam podrzucić jakąś nowaszą fotkę Adama, może z ICS-em na ekranie którego właśnie zainstalowałem :-)

 • luc3ro

  Chyba odbiornik GPS…

 • Próbuje znaleźć informację o cenie tego tabletu bo w sumie po przeczytaniu tylu artykułów, w tym recki SyoMas’a zacząłem się nim interesować.

  Ktoś z Was go używa? Warty polecenia?

 • SyoMas

  Obawiam się, że nie zainteresuje Cię cena, chyba, że Notion Ink coś w tej materii zmieni. Ja z podatkiem wydałem na niego ok. 2,1 kPLN, ale to było dokładnie rok temu, zgoła inne czasy. Za tę cenę teraz kupuje się znacznie bardziej wypasione dachówki. Jednak Notion Ink przygotowuje Adama 2, ciekawe co wymyślą.
  Niedawno byłem skłonny sprzedać mój egzemplarz ale po instalacji ICS-a zaczynam mieć wątpliwości :) Muszę poczerpać trochę przyjemności z tego, że w końcu zachowuje się jak tablet bo Honeycomb nie dawał takiego wrażenia.

  • Zex

   Fajnie, że na AICS’ie chodzi lepiej…
   Osobiście za kilka lat czekam na informację na Bloomberg’u: “Rohan Shravan – człowiek, który przebił Madoff’a” :D

 • WiewiorCwaniak

  @Zex Już bardziej pasuje “Rohan Shravan przebił nawet samego Goebbels w łgarstwie i wciskaniu kitu”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona