Ważne

Samsung nie próżnuje: czterordzeniowy Exynos 5450 2GHz w drodze?

samsung procesor exynos

Na pewno doskonale wiecie, że Samsung jest nie tylko producentem sprzętu elektronicznego we wszelkiej postaci (telefony, tablety, komputery, ale i lodówki czy pralki), ale także zajmuje się tworzeniem układów, bez których sprzęt nie mógłby działać. Jakiś czas temu koreańska firma zaprezentowała Exynos 5250 – dwurdzeniową jednostkę SoC (system-on-chip) Cortex-A15 o częstotliwości taktowania 2GHz. Ale dla Samsunga to wciąż mało. Według najnowszych informacji producent pracuje nad jeszcze ciekawszym chipem: Exynos 5450.

Według zagranicznych źródeł, Exynos 5450 ma być układem zawierającym cztery rdzenie Cortex-A15 o częstotliwości taktowania 2GHz, a za grafikę będzie odpowiedzialny Mali-658.

Warto wspomnieć, że informacje te pochodzą od redakcji PhoneArena, która to miała okazję uczestniczyć w konferencji Samsunga dotyczącej procesorów Exynos. Wśród nich miał być zapowiedziany między innymi właśnie Exynos 5450. To daje nam nadzieję, że w okolicy połowy roku poznamy pierwsze urządzenia z tym układem na pokładzie.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona