Ważne

Samsung: sądowe potyczki z Apple przyciągają klientów

samsung galaxy tab 10.1

Jak głosi stare powiedzenie “reklama jest dźwignią handlu” – w dodatku bardzo kosztowną. Okazuje się jednak, że ta darmowa również potrafi zdziałać cuda.

Właśnie przekonała się o tym firma Samsung, a wszystko dzięki gigantowi z Cupertino. Zapewne pamiętacie liczne pozwy ze strony Apple. Ostatnio jednak decyzją australijskiego sądu zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 został uchylony. Wszystkie australijskie media bardzo nagłośniły sprawę. The Sun Herald zamieścił zajmującą całą stronę reklamę Galaxy Tab 10.1 pod hasłem „Tablet, który Apple próbowało zatrzymać”.

W jednym z wywiadów Tyler McGee – wiceprezes australijskiego oddziału podziękował Apple za promowanie ich marki. Działania firmy z Cupertino okazały się bardziej skuteczne niż dotychczasowa kampania reklamowa.

Samsung na rynku telefonów komórkowych i smartfonów w Austaralii już jest lepszy od Apple. Dostarcza ich sześć razy więcej niż gigant spod znaku nadgryzionego jabłka. Czy teraz może liczyć na zwycięstwo na rynku tabletów? To raczej wątpliwa sprawa, niemniej darmowa reklama bardzo się przyda.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona