Ważne

Amazon zgarnie 50% rynku tabletów z Androidem w 2012 roku

tablet amazon kindle fire

Amazon z wielkim hukiem wkroczył na rynek tabletów internetowych, oferując tanie urządzenie (za jedyne 199 dolarów) z wielkim zapleczem usług. Urządzenie dostępne jest w oficjalnej sprzedaży obecnie jedynie w Stanach. Żeby tego było mało, można go kupić dopiero od miesiąca, a już cieszy się ogromną popularnością. Analitycy są bardzo łaskawi w swoich prognozach dotyczących przyszłości tabletów Amazonu.

Analitycy przewidują, że w ciągu czwartego kwartału 2011 roku, w ręce klientów może trafić około czterech milionów tabletów Kindle Fire (niektórzy twierdzą nawet, że milion więcej). Ale to jeszcze nie wszystko. Według analityka Roberta Cihra z Evercore Partners, tablety Amazonu mają w przyszłym roku stanowić aż 50% wszystkich tabletów pracujących w oparciu o Androida. Innymi słowy – co drugi sprzedany w 2012 roku tablet z Androidem ma być urządzeniem Amazonu – myślicie, że to realna perspektywa?

Tymczasem firma Apple, cały czas mogąca się pochwalić żółtą koszulką tabletowego rynku, w ciągu trzeciego kwartału sprzedała 11,1 milionów iPadów (obu generacji łącznie), a prognozy na świąteczny kwartał są jeszcze bardziej optymistyczne. Cihra przewiduje, że może to być ok. 14 milionów, natomiast iSuppli – nawet 18,5 miliona.

źródło

Komentarze

 • aaa

  To realne tylko jeśli Amazon zrobi taniego 10-calowca. I tylko na rynku USA oczywiście.

 • Dadzą wersję z free 3g jak przy czytniku i zamiotą rynek.

 • rayan17

  apple crap mógł to zrobić już dawno i mieć rynek tabletowy tylko dla swojej dyspozycji ale są za bardzo pazerni na kasę wiec głupie błędy kosztują i odbije się to w przyszłości ……… bardzo krótkiej .

 • eMb

  Tak, tylko juz sa pierwsze raporty z usability test i Fire wypada w nich blado. Ludzie sie rzucili, bo tanie, a po jakims czasie stwierdza, ze wolne (bo pnooc optymalizacja do d.) i za male (test przeprowadzony na uzytkownikach smartfonow, wiec doswiadczonych, ze pelno nietrafionych klikniec na stronach w wersjach niemobilnych.) Ktos powie, ze na lagowanie jest XDA, ale jaki % nabywcow myslicie wie w ogole co to jest XDA? Skonczy sie przejsciem na alternatywne, wieksze, tablety (10.1 + iPad), na ktorych wg badan uzytecznosc rosnie i juz komfortowo mozna przegladac “normalne” wersje stron.

 • juh

  Tanie badziewie. Recenzje są bezlitosne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona