Ważne

Smart Cover dla Asusa Transformer Prime w praktyce (wideo)

asus transformer prime

Marcowa konferencja prasowa Apple przyniosła nam nie tylko prezentację iPada drugiej generacji, ale także interesujące akcesorium, służące jako ochrona ekranu i podstawka – Smart Cover. Doświadczenie koncernu spod znaku nadgryzionego jabłka postanowił wykorzystać Asus, który to sprzedaje swoją wersję tegoż akcesorium – choć ogólny zamysł jest podobny, tak całokształt całkiem odmienny, o czym możecie się przekonać oglądając poniższe wideo.

Na profilu tajwańskiego oddziału Asusa na Facebooku umieszczony został filmik pokazujący praktyczne zastosowanie Smart Cover dla Asusa Transformer Prime. Jak zobaczycie na filmiku, korzystanie z akcesorium jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku Smart Cover przeznaczonego do iPada 2. W tym przypadku okładkę składa się jak dobrze znane origami.

Smart Cover dla Asusa Transformer Prime dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, szarej i różowej. Koszt to 39 euro (Amazon).

źródło, źródło

Komentarze

 • memento12

  Pięknie

  Chińczycy znani z origami więc sporu patentowego nie będzie :p

  • ktos

   Origami jest sztuka japońską nie chińska ;)

   • memento12

    :) masz rację ale origami pochodzi z Chin w Japonii się rozwinęła dlatego piszą, że z Japonii.

    ps. wiki przeczytałem :p

 • owca

  Zmyślne. Podoba mi się. Prosty, bardzo przydatny i funkcjonalny gadżet. Apple już szykuje pozew.

  Swoją drogą chciałbym zapytać czy wie ktoś może jaki rodzaj pamięci zastosowano w Transformerze Prime? Gdzieś słyszałem, że jest to dysk SSD, ale nie udało mi się potwierdzić tego na 100%. Swoją drogą nie jestem przekonany czy SSD zmieściłby się do tak cienkiej obudowy. Czy ktoś z czytelników Tabletowo mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie?

  • Lost

   Przypomnę, że idea applowskiego smart covera polega na super łatwym zakładaniu okładki – wystarczy przyłożyć ją do iPada a magnesiki zrobią resztę, można też jednym ruchem ją usunąć. U Asusa trzeba je fizycznie zamontować w zawiasach, tak więc to rozwiązanie nie jest wcale takie ‘smart’. Nie wspomnę już o funkcji budzenia i usypiania tabletu za pomocą okładki u Appla, tutaj chyba nic takiego nie występuje.

   • owca

    Dziękuje za odpowiedź. W takim razie z tego co mówisz rozumie, że w Primie jest dysk SSD. A raczej nie jest wykluczone, że tak w owy został on wyposażony.

 • Real

  Dysk SSD nie musi mieć postaci znanej z Laptopa czy Notebook’a.
  Wygląd dysku SSD jest praktycznie nieograniczony, jest to mniej lub bardziej zaawansowana pamięć półprzewodnikowa (np. twój pendrive)

  Prościej mówiąc – Jest to dysk SSD, tylko innego kształtu :)

 • Daniel

  Zgadzam się z “Lostem”
  Smart Cover w wersji Apple jest rzeczywiście bardziej smart, szybciej się zakłada i ściąga, bez jakiegoś zawijania w origami…
  tam wystarczy przyłożyć a reszta sama się zrobi

  • grah

   Nie chcę bronić Asusa, bo applowskie rozwiązanie ma wiele plusów, ale jednak zakłąda się taką ochronę nie po to by ją zaraz zdjąć. Tak więc teoretycznie nie powino to być problemem.

   Rozumiem wybudzanie może być ciekawą funkcją, ale na bank zastrzeżoną przez apple, tak więc raczej tutaj się nie pojawi :)

 • semira

  Kupię sobie w bludocie taką osłonę do iPada.

 • prawdę mówiąc funkcja wybudzania poprzez magnesik była pierwszym co wyłączyłem w ipadzie.
  to jest fajne jak sprzęt leży na biurku, ale nosząc go w torbie z innymi rzeczami nie mam gwarancji, ze pokrywa szczelnie przylega i że np wraz z moimi krokami co krok nie będzie włączała i wyłączała ekranu, także dla mnie wynalazek niepotrzebny choć dobrze mieć wybór czy chcemy go używać czy nie. szkoda że apple w innych kwestiach nie daje użytkownikom wyboru ;)

  • ainaruth

   zresztą to wybudzanie smartcoverem było źródłem dość ciekawej dziury w zabezpieczeniach. Chyba dobrze zrobiłeś wyłączając to ;)

   • Lost

    Masz rację – była. Dziura dawno załatana.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona