Ważne

Nvidia dostarczy 25 milionów chipów Tegra 3 w 2012 roku

nvidia tegra 3

Asus Transformer Prime powoli zmierza do sprzedaży w Stanach (a zaraz później także w pozostałych krajach świata i w Polsce – za Asus Polska: “dokładamy wszelkich starań, by tablet pojawił się w Polsce jeszcze w grudniu”), natomiast w naszych głowach pojawia się coraz więcej pytań na temat urządzeń konkurencji, czyli tabletów z Tegrą 3 pozostałych producentów. Wiele wskazuje na to, że będzie ich całkiem sporo, bowiem Nvidia ma dostarczyć na rynek w 2012 roku aż 25 milionów układów Tegra 3, które zastosowanie znajdą nie tylko w tabletach, ale także w smartfonach – donosi DigiTimes.

Tegra 3 to pierwszy mobilny czterordzeniowy układ SoC (System-on-Chip) z piątym rdzeniem towarzyszącym i 12-rdzeniowym procesorem graficznym. Nvidia ma nadzieję, że podobnie jak w kończącym się 2011 roku zdominowała rynek dzięki pomocy producentów tabletami z Tegrą 2, tak w przyszłym sytuacja powtórzy się z jednostką centralną nowej generacji – Tegrą 3.

Tymczasem czekamy na targi CES 2012, które rozpoczną się już w styczniu w Las Vegas. To właśnie tam, najprawdopodobniej, poznamy czterordzeniowe tablety takich producentów, jak Acer, Lenovo czy Motorola. HTC raczej poczeka jeszcze miesiąc i swoje urządzenie, HTC Quattro, zaprezentuje w Barcelonie na MWC 2012.

Konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc czekamy z niecierpliwością na to, co pokażą pozostałe firmy chcące wejść w szranki z Asusem i jego hybrydą. Im więcej modeli do wyboru, tym lepiej dla nas. Jeden producent nie wyposaży swojego modelu w potrzebne wielu Czytelnikom Tabletowo.pl 3G (jak Asus), inny w USB, jeszcze inny w coś tam i coś tam… Dajcie znać na tablet którego producenta (z Tegrą 3) czekacie najbardziej i czego od niego oczekujecie.

źródło

Komentarze

 • Grafik

  Ja prawdopodobnie zainwestuje właśnie w Prime’a jeśli jego cena nie okaże się za wysoka w stosunku do iPada 2, który mimo wszystko Mnie do siebie nie przekonuje. No chyba, że któraś firma zaskoczy Mnie wprowadzeniem na rynek porównywalnego produktu, a być może czegoś a la tablet graficzny z funkcjonalnością internetowego :P

 • Osobiście najbardziej jestem ciekaw czy urządzenia z Tegrą 3 i Androidem 4.0 będą umożliwiały zainstalowanie Windows 8 w wersji na architekturę ARM. Wydaje się, że nie powinna być to kwestia żadnych modyfikacji sprzętowych. Pytanie tylko, czy producenci ze względów biznesowych pozwolą użytkownikom na taką ingerencję. W końcu taki Acer mógłby obok A700 z Androidem mógłby wypuścić przypuszczalnie W700 z Windows 8 i powiedzieć: chcesz Windows’a – kup drugi tablet.

  • Grafik

   Właściwie było by dobrą opcją mieć Windowsa na tablecie. Właściwie może nie w temacie ale ktoś się spotkał może z aplikacją na tablet (czy to Android czy iOS) do obsługi pulpitu zdalnego Windows? Często muszę się łączyć z komputerem przez pulpit zdalny i fajnie by było mieć taką możliwość z tabletu. Bo jak na razie to jest jedyna rzecz która skłania mnie jednak do jakiegoś ultrabooka bądź netbooka.

   • aaa

    Na Androida jest sporo takich aplikacji i niektóre całkiem dobre (co najmniej jeden ma pełną obsługę myszki np. RemoteRDP czy jakoś tak się nazywa, nie pamiętam). Raczej jednak trzeba wtedy tą myszkę mieć, a najlepuie

    • aaa

     *najlepiej też klawiaturę. (zamiast myszki może też być precyzyjny rysik jak Adonit Jot)

     • aaa

      PS.2. Na iOS też są liczne, bo pamiętam, że co najmniej jedna z tych aplikacji była klonem z iOS.

   • Grafik

    Czyli Prime to jak najbardziej tablet dla moich potrzeb. A rysik i tak pewnie kupię bo z racji zawodu czasem nawet w podróży jakiś szkic można zrobić. No i ta aplikacja całkiem nie droga. Hmm… coraz więcej przemawia za tym zakupem

   • eMb

    Sprawdz zarowno Remote RDP jak i Remote Desktop (Xtralogic Remote Desktop Client)

 • Grafik

  Ten pierwszy przetestowałem już na komórce. Działa fajnie tyle że komórka ma za mały ekran a przesuwanie powiększonego ekranu kłóci się z ruch kursora :( no ale tablet ma więcej niż 3,5″ więc nie powinno być problemu. Dzięki za informacje o aplikacjach.

  ps. może warto na tabletowo.pl zrobić osobną zakładkę poświęconą samym aplikacją na tablety?

  • Proximity

   Jestem jak najbardziej za! Bardzo dużo wiemy jaki jest sprzęt, co kryje pod maską, ale nadal trzeba szukać jak to wykorzystać…Teraz czas na aplikacje, najlepiej ułożone tematycznie – co chcemy uzyskać i jak to zrobić, zmienniki z windowsa (ich ograniczenia i korzyści), testy i szybkie kursy bardziej zaawansowanych aplikacji.

 • KanonierKa

  “Nvidia ma dostarczyć na rynek w 2012 roku aż 25 milionów układów Tegra 3” i będzie to dla iks producentów, a Apple sam sprzeda w 2012 roku
  więcej iPadów…

  • agn

   Cieszy mnie to ;) idz kup dwa

   niech sprzedadzą chociaż polowe z tych 25 mln to bedzie dobrze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona