Ważne

Elastyczna i przezroczysta wizja przyszłości według Samsunga (wideo)

Poprzednim pokoleniom trudno było przewidzieć, że elektronika tak bardzo wejdzie z butami w nasze życie. Ludzie nie wyobrażali sobie tego, że każdy z nas będzie nosił w kieszeni zaawansowanego smartfona niewielkich wymiarów, korzystał z komputera osobistego czy za pośrednictwem internetu kontaktował się ze znajomymi z drugiego końca świata. Takie czasy jednak nadeszły. Obecnie jesteśmy przekonani, że nie ma rzeczy niemożliwych i do wszystkiego można dojść – trzeba jedynie trochę czasu. Firma Samsung wychodzi z podobnego założenia.

Poniżej możecie obejrzeć filmik prezentujący bardzo interesującą koncepcję tabletu przyszłości według Samsung Mobile Display. Nie dość, że jest przezroczysty, to jeszcze elastyczny. Ale na tym jego możliwości się nie kończą. Urządzenie korzysta z rzeczywistości rozszerzonej, a także rozpoznaje mowę w wielu językach i służy jako świetny translator tłumaczący tekst w czasie rzeczywistym. Bajka!

A teraz pora zejść na ziemię. Zanim doczekamy się realizacji takich projektów, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, a my możemy tego nie doczekać. Niemniej takie wizje są coraz bardziej realne. Pierwszym krokiem do elastycznych urządzeń są stworzone przez Samsunga giętkie ekrany, które mają znaleźć zastosowanie w tabletach i smartfonach już w 2012 roku.

źródło

Komentarze

  • Myśle że teraz to tylko kwestia czasu kiedy rozpocznie się wyścig producentów kto takie cacko pierwszy zrobi , i zdominuje rynek , myślę że do 3-5 lat taka technologia będzie już dostępna , biorąc pod uwagę że nokia już ma giętki ekran :)

  • myślę myślę myślę ;) mogłem przeczytać co napisałem zanim wystawiłem swój koment ;P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona