Ważne

DaVinci THD wykorzysta potencjał tkwiący w Tegrze 3

Tablety internetowe nie są konsolami i nigdy nimi nie będą, aczkolwiek zastosowanie w nich coraz to lepszych, nowszych i mocniejszych procesorów daje nadzieję na to, że niebawem poziom mobilnej rozgrywki znacznie się podniesie. Tak ma być w przypadku urządzeń z nową generacją SoC (System-on-Chip) Nvidii – Tegrą 3, która to oferuje 4-rdzeniowy procesor z piątym rdzeniem “towarzyszącym” i 12-rdzeniową grafikę. Możliwości i potencjał tkwiący w tej jednostce ma doskonale wykorzystywać nadchodząca gra DaVinci THD, znana wcześniej jako Project Renaissance.

DaVinci THD będzie tytułem powstałym na silniku Unreal Engine 3. Będzie to gra FPS, której akcja toczy się w czasach renesansu, jakiś czas po śmierci Leonarda Da Vinci, kiedy to zaczyna się walka o jego wynalazki.

Czego możemy się spodziewać po DaVinci THD? Twórcy tytułu obiecują piękne środowiska, zaawansowane efekty wizualne, dynamiczne oświetlenie, interesującą broń, tryb multiplayer i wiele więcej. Co ciekawe, równolegle przygotowywana jest wersja gry przeznaczona na komputery.

Premiera DaVinci THD w Tegra Zone ma mieć miejsce najprawdopodobniej w styczniu 2012 roku.

źródło

Komentarze

 • pepiniu1

  Fajnie :) Znam takiego, co ma z 20 strzelanek na tabie:P

 • Snaffu

  A widzieliście wpis na Wikipedii?

  http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Tegra

  Tegra 3 = 5x szybsza niż Tegra 2
  Tegra Wayne = 10x szybsza niż Tegra 2 (2012)
  Tegra Logan = 50x szybsza niż Tegra 2 (2013)
  Tegra Stark = 75x szybsza niż Tegra 2 (2014)

  prawdziwy wyścig zbrojeń,
  nie to co w przypadku stacjonarnych konsol typu PS3 i X360

 • asiej

  Dlaczego Pani uważa, że tablety nie są, a co dziwniejsze, nigdy nie będą konsolami? Za słabe sprzętowo? Kobiet wprawdzie o wiek się nie pyta :D ale chyba pani pamięta jaką jakość oferowały pierwsze konsole.
  iPad już teraz przeczy Pani słowom. Nie dość, że jest konsolą przenośną to umożliwia całkiem sprawne podłączenie pod zewnętrzny ekran (i są gry w pełni z tego korzystające, nic nie tracąc na dużym ekranie).
  Rozwój technologii jest na tyle szybki, że w ciągu dekady PS czy Xbox mogą zniknąć z rynku wyparte przez tablety z tanimi grami albo ulec całkowicie niespodziewanej przemianie.
  Ja zamieniłem PS3 na iPada i nie żałuję, choć brak mi pewnych tytułów. Oczywiście jako osoba po trzydziestce nie jestem w pełni reprezentatywny bo nie gram już tyle co nastolatek ale nie da się zaprzeczyć że iPad zapoczątkował coś czego już nie uda się zatrzymać. Nie jest to tylko moda, tablety w tej lub innej formie pozostaną z nami jeszcze długo…

  • aaa

   Ja tam gram w takie gry, że nawet najsłabszy tablet by to obsłużył, to chyba z wiekiem tak się dzieje. Zdzienniniałem nieco chyba (zresztą gry też raczej dla dzieci piszę – jak Memory Owl HD).

   • Artur

    Problem polega na tym, że większość tych megawypasionych graficznie gier gubi gdzieś gameplay. Taki Shadowgun dość szybko mnie znużył.

  • Snaffu

   @asiej

   mazanie po ekranie to jednak słaby sposób na sterowanie :)
   co innego jak wprowadzą normalne gałki i buttony

   • aaa

    Snaffu – przecież już teraz możesz podpiąć dowolne kontrolery na USB.

   • asiej

    “mazanie” po ekranie nie jest problemem, w większości przypadków wygląda to jak na zwykłej konsoli (choć np. Infinity Blade kompletnie nie ma nic wspólnego z klasycznym sterowaniem). Problemem jest raczej ból palców od dłuższego przyciskania ich do szklanego ekranu.
    Są także dostępne kontrolery “nakładane” na ekran dla nie lubiących “mazania” :D

   • Chmiel

    http://tenonedesign.com/fling.php
    Bardzo pomocne w tego typu grach. Mam i polecam:)

 • uhjjw

  Zapowiada się świetna gra na mojego Transformera :-)

 • Sniper

  Gameplay nagrywany na PC. Ale znając UE 3 i jego konstrukcje wersja na Tegrę też będzie genialna :D

 • jaca
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona