Ważne

DriveMate SafetyCam poprawi bezpieczeństwo na drodze

DriveMate SafetyCam

Wpis pochodzi ze strony ObywatelHD.pl:

Rozmawianie przez komórkę w czasie jazdy samochodem nie należy do czynności zbyt bezpiecznych. Co innego jeśli ten sam telefon wyposażycie w aplikację DriveMate SafetyCam i skierujecie obiektyw jego aparatu w stronę drogi. Wtedy iPhone lub iPad pomogą bardziej niż poduszka powietrzna.

Wspomniane oprogramowanie stworzyła firma Car Mate MFG. Jego zadanie jest bardzo proste – analizowanie ruchu samochodów przed nami i sygnalizowanie kierowcy, jeśli dzieje się coś niebezpiecznego. iPhone lub iPad wyposażony w taki system jest w stanie rozpoznać czy nie zbliżamy się przypadkiem za bardzo do auta przed nami lub czy samochód nie rusza. Na ekranie komórki można zobaczyć symbole oznaczające najbliższy pojazd oraz odległość od niego.

DriveMate SafetyCam jest też w stanie obliczać w czasie rzeczywistym prędkość naszego samochodu, przyspieszenie, odległości od innych aut i na podstawie tych danych oceniać poziom wydajności jazdy kierowcy. Te dane można z kolei wysłać do sieci i rywalizować ze znajomymi o tytuł najbardziej oszczędnego kierowcy.

System współpracuje z iPadem, iPhonem 4 oraz 3GS działającymi pod systemem iOS 4.1 lub nowszym. DriveMate SafetyCam można kupić w App Store za 3 dolary.

DriveMate SafetyCam DriveMate SafetyCam DriveMate SafetyCam DriveMate SafetyCam

Komentarze

 • grah

  Wybaczcie, ale jakoś nie widzę użyteczności tego programu. Jako bajer, owszem, może się podobać, ale poprawianie bezpieczeństwa?

  Czy ślepienie w 4″ ekranik jest bezpieczniejsze niż patrzenie przez przednią szybę samochodu? Albo jeśli aplikacja zacznie panikować bo wykryła niebezpieczeństwo, to rozsądnym jest w takim momencie [znowu] gapienie na ekranik telefonu, czy raczej na drogę?

  Wróże jednak tego typu aplikacjom świetlaną przyszłość, jednak musi zmienić się urządzenie je wyświetlające – musi to być przednia szyba samochodu – hud jak z filmów sci-fi, wtedy poprawi bezpieczeństwo, teraz jedynie je pogorszy.

  • Generalnie zgadzam sie, choc aplikacja moglaby przeciez ostrzegac sygnalem dzwiekowym lub wrecz przez syntezator mowy.
   Gorzej, ze system opierajacy sie na jednej, kiepskiej kamerce jest pewnie nieprzydatny po ciemku czy przy ograniczonej widocznosci, wtedy kiedy najbardziej by sie przydal.

 • Robo831

  No to czekam na wersję pod androida, choć pewnie się nie doczekam ;]. Fajny programik, bardziej jako bajer, a czasami może ostrzec. Może znacie jakieś fajne programy podobne do tego na ANDROID’a ?

 • numberone

  Aplikacja sama w sobie stanowi niebezpieczeństwo dla kierowcy. Zainstalowałem podobną aplikację na Androida. Dziala super, wszystko tak jak powinno ALE powoduje totalne rozkojarzenie kierowcy. W naturze czlowieka jest, że jak coć miga i pika poza polem widzenia to odruchowo kierujemy tam wzrok. Kilkukrotnie spowodował bym wypadek podczas testowania tej aplikacji. Zamiast patrzeć na drogę to patrzylem na ekran telefonu co mi tam pika. Odradzam jakiekolwiek eksperymenty z podobnym oprogramowaniem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona