iTether – aplikacja do tetheringu za pomocą USB dla urządzeń z iOS (update)

itether

Macie w domu iPhone’a, iPoda touch lub iPada? A może wszystkie te urządzenia? Jeżeli tak, wykrzesajcie z portfela niecałe $15 i kupcie w sklepie Apple AppStore aplikację iTether. Jak sama nazwa wskazuje, program ten służy do tetheringu z komputerem za pomocą USB. Proces ten nie wymaga jailbreaka i umożliwia coś, czego od dawien dawna brakowało użytkownikom systemu iOS.

Pod niewiele mówiącą nazwą tethering kryje się metoda przewodowego lub bezprzewodowego podłączenia komputera do internetu za pomocą telefonu komórkowego. Aby aplikacja iTether zadziałała, korzystający musi zainstalować ją nie tylko na telefonie lub tablecie, ale również komputerze, który chce połączyć z siecią. Więcej informacji na temat projektu Tether dostępnego na platformy Android, BlackBerry, a od dziś także iOS, znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej, natomiast prawdziwą kopalnią wiedzy na temat tetheringu jest opublikowany przez nas ten artykuł.

Nie czekając, udajcie się do sklepu Apple AppStore i dajcie nam znać, co sądzicie na temat iTether.

AKTUALIZACJA

Apple było, jest i będzie Apple. Aplikacja iTether została wycofana ze sklepu AppStore bez podania powodu. Komu udało się ją pobrać?

via ZD Net

Komentarze

 • jj

  Nareszcie… ale w sumie przeca apple mogło udostępnić iPadowcom coś co już dali wcześniej iPhonowi.

 • marian

  dziwne, mój iP4 to potrafi od dawna… a stary 3GS za pomocą USB obsługiwał po jailbreaku to dość “natywnie”

 • asiej

  “umożliwia coś, czego od dawien dawna brakowało użytkownikom systemu iOS”
  Hm, na moim iPhonie nie ma z tym problemu :)

 • qble

  No właśnie, wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w tej aplikacji? Tethering w iPhone jest od iOS 2.0 :/

  • Grah

   Wg tego co się dowiedziałem, to pozwalała na obejście zabezpieczenia niektórych providerow mające na celu pobieranie dodatkowej opłaty za tethering (jakieś 20$ miesięcznie + abonament).

   Co najdziwniejsze jest, ze aplikacja w swoich założeniach nielegalna przeszła certyfikacje Apple…

 • Może znowu ktoś im “trojana” do app store zaladowal…?

 • jj

  Apple niestety znów pokazał mi swój środkowy palec. Mają tak dobry system, sprzęt tylko na polityce się nie znają…

 • Zbig

  A ja mam nieco inne pytanie: czy w iPadzie 2 z 3G da się włączyć tethering poprzez WiFi, tak by można było mieć POPRZEZ niego internet na PC? Czy ktoś ma realne doświadczenia w tym zakresie? Pytam, ponieważ mBank oferuje iPada za 99 zł/m-c z transferem 4 Mbit/sec i 5 GM/m-c w Play’u. Jest to co prawda leasing na 45 m-cy – czyli musisz po tym okresie zwrócić sprzęt, ale to nir problem – przecież za 3,5 roku będziue pewnie już iPad 7, więc “dwójka” to będzie sprzęt archaiczny…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona