Jaki prezent pod choinką najbardziej Cię ucieszy?

prezent na święta

Mikhail Mishchenko © Fotolia.pl

Dziś do mojej redakcyjnej skrzynki mejlowej trafiła wiadomość zatytułowana dokładnie tak samo, jak post, który aktualnie czytacie – “Jaki prezent pod choinką najbardziej Cię ucieszy?“. W pierwszej chwili stwierdziłam, że to pewnie jakiś spam, który lepiej omijać z daleka. Ale skoro do odpowiedniego folderu nie trafił, postanowiłam się nim zainteresować – i faktycznie było warto (dzięki Candy!).

Okazało się bowiem, że czekał tam link do bardzo ciekawego tekstu, którego już sam tytuł “Nowe technologie a święta w Polsce” zachęca do przeczytania (zwłaszcza taką maniaczkę nowych technologii, jaką jestem ja). Ale do rzeczy.

Bardzo interesujące okazało się badanie przeprowadzone przez Microsoft na portalu MSN. Wzięło w nim udział 11658 osób, spośród których prawie 3000 to byli przedstawiciele naszego narodu. To z kolei skłoniło koncern z Redmond do przedstawienia bardzo ciekawych wyników, z których można wywnioskować, że Polacy lubią nowoczesne prezenty.

prezent pod choinkę

33% ankietowanych Polaków stwierdziło, że najbardziej by  się ucieszyło z gadżetu elektronicznego (smartfona, komputera, tabletu), co – jak widać na powyższym wykresie – jest dość sporym odsetkiem w porównaniu do pozostałych krajów europejskich i Rosji, gdzie jako najbardziej mile widziane pod choinką prezenty przyjmuje się gotówkę i vouchery (34%).

Wyniki badania pokazują wyraźną różnicę w prezentowych preferencjach Polek i Polaków. Niemal połowa (47%) mężczyzn pragnie dostać urządzenia i gadżety technologiczne, które na liście ich prezentów są zdecydowanym faworytem. Polki również lubią gadżety technologiczne (musiałam to podkreślić – red.). Jest to ich trzecia pod względem zapotrzebowania świąteczna zachcianka, podczas gdy w reszcie ankietowanych krajów kobiety bardziej niż z telefonu, czy komputera ucieszą się z pieniędzy, ubrań i biżuterii. 28% spośród naszych matek, żon, sióstr i córek najbardziej zadowolą pieniądze i vouchery na zakupy, a prawie jedną czwartą – biżuteria i zegarki.

– czytamy w notce prasowej Microsoftu.

Urządzenia elektroniczne to drogi gips i raczej trudno się spodziewać, by powszechnie były rozdawane przez świętego Mikołaja… A szkoda ;)

źródło, Microsoft

Komentarze

 • dzoq

  Ale na komunię urządzenia elektroniczne będą rozdawane na pewno. Idiotyzm.

 • Ja tam pod choinkę asusa eee pada transformera prim chciał… Ale do PREMIERY W POLSCE jeszcze zapewne DUŻO CZASU…

  • Lol

   W następne święta najwyżej dostaniesz :)

 • agaryt

  deklaruje sie ze zakupie kazdemu co tu umiesci komentarz po jednym dowolnie wybranym gadzecie a w zamian chce tylko “odpowiednio” wypelniony kupon w lotto :)

 • Mike

  Odpowiednio, tzn. Zgodnie z regulaminem lotto ? :D

 • Rafał S.

  Podaj Adres gdzie ten kupon wysłać, a dla mnie Galaxy Tab 8,9 :)

 • Maciequje

  No wiadomo,że ludzie najbardziej chcą coś, na co ich nie stać samodzielnie.
  A na porządną elektronike to niwielu może sobie w nasyzm kraju pozwolić.
  W cywilizowanym świecie dobrego notebooka/tablet kupuje sę za dwie-trzy dniówki… U nas natomiast ten sam sprzet za 3/4-4/5 miesięcznej pensji – więc różnica ogromna..

 • PanWitek

  Nie obchodzę katolickich świąt. Jestem agnostykiem. Ale jak ktoś mnie zaprosi obchodzę i się cieszę bardziej niż Oni :D A jaki prezent najbardziej by mnie ucieszył na gwizdkę? Wakat w Straży Pożarnej tudzież możliwość grania w drużynie hokejowej. Takie proste, zwykłe, niematerialne i tanie a nieosiągalne …

 • leon

  dla mnie najlepszym prezentem jest spedzanie tego czasu z bliskimi, wszystkimi bliskimi co jest rzadko u mnie mozliwe

 • Kasia-27a

  Dla rodziców polecam POKROWIEC NA DESKĘ SEDESOWĄ, deska jest miękka i przyjemna, ja kupiłam swoim rodzicom, Tata b. zadowolony :)
  Można znaleźć na allegro, gumtree.pl, tablica.pl

  http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24373283

 • Herbert

  moje dzieci na szczescie nie chca takich cudow jak tabletry i telefony ( narazie ;)) wiec wystarczaja im batmany i inne lalki wybrane na stronkach typu listdomikolaja.pl wiec ja mam spokóóój narazie, ale mysle ze ten czas przyjdzie, wiec powolo wpoli odkładam na jakiegos tableta abo lapa dla dzieciakow

 • Magda

  ja chciałabym ładną torebkę, pierwsza torebka z http://e-fun24.pl/pol_m_Galanteria_Torebki-392.html jest bardzo ciekawa

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona