Ważne

Przykładowe zdjęcia zrobione Asusem Eee Pad Transformer Prime. Warto zobaczyć

tablet asus eee pad transformer prime

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tablety to urządzenia powstałe z myślą przede wszystkim o konsumpcji treści, a możliwość robienia zdjęć jest jedynie miłym dodatkiem. I choć pstrykanie fotek aparatem umieszczonym na tylnej obudowie tabletu wygląda dość dziwacznie i nie należy do najwygodniejszych, czasem funkcja ta się bardzo przydaje – zwłaszcza w niespodziewanych momentach. Dotychczas byliśmy przyzwyczajeni do tego, że zdjęcia robione tego typu urządzeniami były co najwyżej dobrej jakości. Asus chce udowodnić, że wyjątki potwierdzają regułę – w tym przypadku chce złamać stereotyp, że “jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Okazuje się bowiem, że aparat Asusa Eee Pad Transformer robi bardzo dobre zdjęcia – kilka z nich możecie zobaczyć w tym wpisie, dzięki tajwańskiemu oddziałowi producenta.

Aparat tabletu Asusa to jednostka o rozdzielczości 8 Mpix z LED i przysłoną f2.4 (identyczną jak np. w iPhonie 4S). Zanim spojrzycie na to, jak radzi sobie w rzeczywistości, pomyślcie chwilę – za 499 dolarów (no dobra, w Polsce za nieco wyższą kwotę) możecie mieć niesamowicie szybki i wydajny tablet z czterordzeniową Tegrą 3, której możliwościami naprawdę można się zachwycać; z możliwością dokupienia stacji dokującej, zamieniającej go w netbooka i wydłużającej jego pracę do 18 godzin; oraz wieloma innymi zaletami. Co jeszcze przydałoby się do szczęścia? No właśnie ten maglowany w tej chwili aparat, który robi bardzo dobrej jakości zdjęcia, o czym się przekonacie poniżej:

tablet asus eee pad transformer prime tablet asus eee pad transformer prime tablet asus eee pad transformer prime tablet asus eee pad transformer prime

Ciekawe czy do momentu rynkowego debiutu Eee Pad Transformer Prime Asus wyciągnie jeszcze jakieś asy z rękawa i sprawi, że będziemy z jeszcze większą niecierpliwością oczekiwali polskiej premiery tego modelu, która najprawdopodobniej nadejdzie dopiero na początku 2012 roku…

*wszystkie zdjęcia można powiększyć – wystarczy na nie kliknąć

źródło

Komentarze

 • eMb

  Zdjecia i tak sa pomniejszone z 8Mpix, wiec tak na prawde ciezko ocenic jakosc. Co innego, gdyby opublikowali w natywnej rozdzialce.

 • Pober_xD

  Zdjecia pewnie były robione w idealnych warunkach oswietleniowych dlatego tak ładnie wyglądają. Apple zastosowalo ten sam trick w iPhone 4S. Tam tez zdjecia wyglądają bardzo ładnie. Zobaczymy jak urządzenie sprawdzi sie w realu :)

  • aaa

   Te nocne to szczególnie “idealne warunki oświetleniowe”. /s
   Na tych zdjęciach widać, że: 1) ma jakiś system wyciągania z cieni, który poprawia dynamikę, to właściwie standard teraz w aparatach, 2) jest mocno zaszumiony (szum widać nawet po takim pomniejszeniu), to standard w matrycach komórek i tabletów.

   • To nie standard tylko takie są prawa fizyki i optyki. Szum był już w czasach aparatów analogowych i nazywał sie ziarnem. Im mniej światła tym większe ziarno/szum.

    • Aquarius69

     Wszystko zależy kto jakim aparatem robił zdjęcia. Jak się używało kliszy co najmniej średniego formatu przeznaczonej do robienia zdjęć w słabym oświetleniu wtedy ziarno było niewidoczne (no może prawie) jeśli oczywiście odpowiednio się zdjęcia wywołało. W takich małych aparatach jaki jest w tym asusie problemem jest mała matryca, i jak na razie nikomu nie udało się rozwiązać problemu szumu. Jest jeszcze inny problem z takimi aparatami i tu widać to doskonale. Pomimo zastosowania przesłony 2.4 głębia ostrości jest nadal jak stąd do niemal nieskończoności. I znowu prawa fizyki dają o sobie znać. Zdjęcia ładne kolorystycznie, bez jakiś wielkich wad typu aberracja chromatyczna (choć to może wyjść dopiero na zdjęciach w świetle dziennym, a mimo to nie czuje się tego czegoś co dużo osób nazywa plastyką zdjęcia.

  • asiej

   Apple zastosowało ten sam “trik” przy każdym modelu nie tylko iP4S. Dokładnie tak samo jak każdy inny producent :D

 • Co jeszcze, by się przydało- 3g w dniu premiery razem z wersją wi-fi only… :(

 • włóczęga

  403] Forbidden : Dostęp zabroniony
  Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /wp-content/uploads/2011/11/asus-transformer-prime-przykladowa-fot4.jpg na tym serwerze.

 • hellypton

  “Co jeszcze przydałoby się do szczęścia?”
  Moduł 3G…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona