Ważne

Aplikacje Adobe Touch dostępne w Android Market

adobe photoshop touch

Adobe zauważa niesamowity rozwój rynku tabletów i potencjał, który w nim tkwi – można wywnioskować z kolejnych poczynań firmy. W połowie maja posiadacze iPadów mogli się cieszyć z udostępnienia trzech aplikacji dla grafików: Color Lava, Nav i Eazel, natomiast jakiś czas później, w październiku, przedstawiciele Adobe zapowiedzieli trwające prace nad programami przeznaczonymi na tablety z Androidem: Photoshop Touch i kilkoma mniejszymi projektami. Jeśli na nie czekaliście – mam dobrą wiadomość. Wszystkie zapowiadane aplikacje trafiły właśnie do Android Market.

Adobe Touch Apps to rodzina sześciu intuicyjnych programów przygotowanych na urządzenia z dotykowymi wyświetlaczami, których założeniem jest umożliwienie milionom posiadaczy tabletów wyzwolenie swojej kreatywności w każdym miejscu i czasie.

Adobe Debiut do prezentacji projektów (także plików z Photoshopa czy Illustratora):

Adobe Collage do przygotowywania kolaży:

Adobe Ideas do szkicowania:

Adobe Kuler do tworzenia nowych kolorów:

Adobe Proto do tworzenia projektów stron internetowych:

Adobe Photoshop Touch do edycji zdjęć. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj.

Wszystkie aplikacja są zintegrowane z Adobe Creative Cloud – z usługą pozwalającą na dzielenie się pracami, ich przeglądanie i transfer. Ma także umożliwić transport prac stworzonych za pomocą aplikacji Adobe Touch do Adobe Creative Suite w celu ich dalszego udoskonalania. Więcej opcji (w tym płatnych) zostanie udostępnionych w pierwszej połowie 2012 roku.

Wszystkie aplikacje dostępne są dla urządzeń pracujących w oparciu o Androida w wersji 3.1 lub nowszej, wyposażonych w ekran o przekątnej minimum 8,9″ i rozdzielczości ekranu 1280 x 800 pikseli. Cena każdej wynosi 10 dolarów. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem wszystkich programów dla iOS, które mają być dostępne w AppStore na początku 2012 roku. Obecnie można tam znaleźć jedynie Adobe Ideas (6 dolarów).

źródło, Adobe

Komentarze

 • ert

  a widzieliscie jaka to ma wydajnosc na tych tabletach? masakra… 10 lat temu mi szybciej na stacjonarnym chodzilo

  • agn

   nie wiem na czym to jest testowane, u mnie dziala zdecydowanie plynniej i czulej na dotyku niz na tych filmikach z stylusem. A501.

 • hellypton

  Na platformie tegra 3 pewnie bedzie ladnie hulac :) Ew. na jakims czterordzeniowym qualcommie.

 • Artur

  Świetnie, że Adobe to wydał, widzą spory potencjał w tabletach.

  • aaa

   Wiesz, to ludzie, którzy na codzień pracują na tabletach od wielu, wielu lat – tylko takich z porządnymi stylusami.

   • Artur

    Czyli niejako udostępniają swoje robocze oprogramowanie po podrasowaniu interfejsu dla przeciętnego użytkownika? Ale i tak sporo wyciskają z OS pozbawionego swapa.

 • 2marekm

  To jest dobre aby tak ze dwa razy pobawić się, a potem zapomnieć na długi czas. Zresztą jak wiele innych bajerów.

 • pepiniu1

  No :) Pięknie… À propos Proto jest świetne :P(ahh.. te zestawienie słów…)

 • Wolf

  Aplikacja. Adobe photoshop fajna, działa całkiem sprawnie i jak dla mnie najważniejsze… po edycji pliku program tylko nieznacznie kompresuje zdjecie, nie tak jak inne powodują z 3mb pliku zrobić 300kb, Photoshop zrobi plik około 2000 mb. Działa szybko, chociaż przeglądanie dużych plików trochę trwa. Generalnie fajna apka

  • Jarek

   “Photoshop zrobi plik około 2000
   mb.”

   W takim razie nie dziwię się że trochę trwa obrobienie takiego pliku ;-)

 • Czaromaro

  Testowałem Adobe Ideas na Samsung Galaxy Tab. Działa całkiem fajnie. Jedyny problem polega na tym, że nie ma jeszcze dostępnych pluginów aby to otworzyć na pc. Aby otworzyć później plik .idea zrobiony na tablecie w illustratorze trzeba ściągnąć pluginy Creative Cloud desktop, a te są tylko do amerykańskiej wersji pakietu Adobe.

 • Wolf

  Z kontekstu mogles wylapac zwykly blad, chodziło oczywiście o 2000 kb.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona