Ważne

Asus Eee Pad Transformer Prime w rękach pierwszej redakcji (szkoda, że nie naszej:))

asus eee pad transformer prime

Asus Eee Pad Transformer Prime został oficjalnie zaprezentowany ledwie kilka dni temu, a już pierwsza redakcja miała możliwość sprawdzenia jak działa w praktyce (niestety, na razie to nie było Tabletowo.pl, aczkolwiek to tylko kwestia czasu ;)). Redaktorzy strony ztop.com.br mieli co prawda do czynienia z nim jedynie jeden dzień, ale i tak dzięki temu możemy dowiedzieć się kilku rzeczy z pierwszej ręki na temat tego urządzenia.

Pierwsza kwestia, która została przywołana to fakt, iż otrzymany model jest wersją przedpremierową, a co za tym idzie – zawiera sporo błędów. Zgodnie z informacjami podawanymi przez Asusa, urządzenie pracuje w oparciu o Androida Honeycomb w wersji 3.2, aczkolwiek w ciągu najbliższych kilku miesięcy ma otrzymać aktualizację do Androida Ice Cream Sandwich.

Mimo tego, że jest to starsza wersja Androida, Asus wpadł na pomysł wprowadzenia kilku udogodnień – wśród nich między innymi umożliwienie użytkownikom zamykanych aplikacji (lub po prostu ich wyrzucenie z listy – tu można mieć wątpliwości). Wystarczy przy rozwinięciu otwartych programów kliknąć krzyżyk, który do tej pory się nie pojawiał. Kolejna sprawa – nieco odmienione tło pulpitu – obok kostek lodu pływa dodatkowo orka.

Na uwagę według recenzenta zasługują głównie trzy rzeczy (kolejność bez znaczenia): prędkość urządzenia, za którą odpowiada czterordzeniowa Tegra 3 z piątym rdzeniem “towarzyszącym”, doskonała jakość dźwięku (głośny i czysty) oraz ultrasmukła konstrukcja (8,3 mm grubości).

Istotną sprawą jest opcjonalna stacja dokująca. Z racji tego, że jej design został nieco odmieniony (m.in. jest węższa) nie pasuje do tabletu Asusa Eee Pad Transformer. Więc jeśli gdzieś tam w podświadomości knuliście, że może można kupić Eee Pad Transformer Prime i podłączyć do niego starą klawiaturę – niestety, to nie wyjdzie. Klawiatura pierwszej generacji pasuje do pierwszej generacji, druga do drugiej – innej możliwości nie ma.

asus eee pad transformer vs asus eee pad transformer prime

Ztop uważa, że konstrukcja Eee Pad Transformer Prime jest mieszanką iPada 2 – biorąc pod uwagę wygląd urządzenia z przodu, czarne obramowanie, i linii Ultrabooków Asusa UX21/UX31 (do której nawiązuje tył urządzenia). Co więcej, jak określił jeden z redaktorów przywoływanego serwisu, “jest magnesem dla odcisków palców“.

Redaktor Ztop zauważa, że w Brazylii Eee Pad Transformer Prime ma być sprzedawany w pierwszym kwartale 2012 roku (podobnie jak w Wielkiej Brytanii). Daje nam to nadzieję, że najpóźniej w marcu tablet ten trafi także do sprzedaży w Polsce.

Więcej zdjęć Asusa Eee Pad Transformer Prime zrobionych przez redakcję, która miała okazję jako pierwsza na świecie trzymać w rękach nową zabawkę Asusa, znajdziecie na stronie ztop.com.br. Natomiast jeśli chcecie sobie przypomnieć parametry techniczne świetnie zapowiadającego się modelu – zapraszam tutaj, natomiast możliwości Tegry 3 – tu.

Dzięki adams i grah za podesłany link!

źródło, źródło

Komentarze

 • Kurcze, jakby nie mogli zostawić obudowy z jedynki a wsadzić bebechy z dwójki :/ Nowy model w istocie robi wrażenie jeśli chodzi o wnętrze, ale z zewnątrz powala paskudztwem :/

 • grah

  Trzeba będzie zapakować się w samolot i przytachać sobie transformera z USandA, nie uśmiecha mi się czekanie na polską premierę w okolicy kwietnia…

  • aaa

   Może będzie w UK, to sobie zamówisz z Amazonu.

   • grah

    Dziwne, jak ostatnio czytałem ztop, to napisane było, że cała europa (UK included) dostanie transformera w 2012, teraz jakaś zmiana nastąpiła na stronie i tekstu nie ma, ale za to jest parę zdjęć więcej :)

    BTW. Naczelna – tam po ekarnie pływa orka a nie rekin :D

 • aaa

  Jedynka miała świetny spód, a tutaj jakaś blacha, błe.

 • owca

  Jak w marcu? Ja chcę go teraz!

 • ttt

  a co z nami?czego nie mamy krzyzyka do zamykania aplikacji

  • aaa

   Ponieważ mamy jeszcze Honeycomba. Ale ten krzyżyk wątpię by był do zamykania aplikacji, raczej do ich wyrzucania z listy (taką funkcjonalność ICS miał mieć, o zamykaniu nie było mowy – moim zdaniem byłby to zresztą krok wstecz).

 • androidman

  Z tyłu w ramach oszczędności blacha ze zjeżdżalni :)

 • rafic

  A mnie i tak zastanawia kiedy den model będzie miał 3G

 • Jacek

  W marcu i bez 3g… To ja mam takie podejście do klienta w głębokim poważaniu

  • rafic

   Też nie jestem zachwycony ja sie postaram wstrzymać maksymalnie z zakupem chyba że do czasu wydania z 3G konkurencja wypuści coś lepszego.

 • Ale ten sprzęt tandetnie wygląda w porównaniu do jedynki… ;-)

  • owca

   Zastanawia mnie dlaczego wszyscy zgodnie stwierdzają, że Prime jest brzydki. Jest to kwestia gustu, ale według mnie plastikowa obudowa pierwszego Transformera prezentuje się gorzej od tej metalowej w nowym modelu. Moim zdaniem Prime wygląda naprawdę świetnie i podoba mi się znacznie bardziej od swojego poprzednika :-)

   Co do śladów palców to rzeczywiście muszę się zgodzić z tym, że jest to niepokojące. Ale egzemplarz który tutaj testowano był modelem przedprodukcyjnym i być może w ostatecznej wersji problem ten zostanie rozwiązany. Na zdjęciach widać, że obudowa jest srebrzysto-szara. A tymczasem Asus będzie sprzedawany w kolorze złotym i fioletowym. Możliwe, że po nałożeniu farby, obudowa nie jest już tak podatna na zabrudzenia jak ta na zdjęciu ;-)

 • Od 2 dni mam transformera 1 i jest wypasiony;]
  Na 2 latka pewnie styknie.
  Jak dla mnie najlepszy tablet, wyróżnia się na rynku funkcjonalnością i designem. Nie zamieniłbym go na żaden inny iPad itp, no może jedynie na transformersa 2;] Zgadzam się, że design 1 ładniejszy, ale to już rzecz gustu;]

 • MB

  …a ja już chciałem mieć go na święta :(

 • RB
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona