Ważne

iOS 5.0.1 już jest – aktualizacja OTA

apple ios 5.0.1

Na początku listopada, ledwie kilka tygodni po wypuszczeniu przez Apple najnowszej wersji systemu operacyjnego – iOS 5, koncern z Cupertino zapowiedział, że niebawem zostanie wydana aktualizacja. Trzeciego listopada pierwsza beta iOS 5.0.1 trafiła do deweloperów, druga – kilkadziesiąt godzin później. Dziś już wersja iOS 5.0.1, naprawiająca kilka problemów, które pojawiły się po ostatniej aktualizacji urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, jest dostępna do pobrania.

Aktualizacji systemu do wersji iOS 5.0.1 można doprowadzić bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera – wystarczy dostęp do sieci (Over The Air). Wystarczy wejść w ustawienia i spośród nich wybrać pozycję “Uaktualnienia”. Zaktualizować swoje urządzenia mogą posiadacze trzech generacji iPhone’a: 3GS, 4 i 4S, dwóch generacji iPoda touch: trzeciej i czwartej oraz dwóch tabletów Apple: iPada i iPada 2.

Co wnosi z sobą iOS 5.0.1? Dla nas najważniejsza jest kwestia dotycząca oczywiście tabletu Apple – w tym przypadku iPada pierwszej generacji. Aktualizacja dodaje bowiem gesty wielozadaniowości.

Pozostałe poprawki zawierają przede wszystkim rozwiązanie problemów z czasem pracy akumulatora oraz dokumentów w chmurze, a także poprawkę rozpoznawania australijskiego akcentu.

źródło, fot.

Komentarze

  • Rafu

    Czy bug z ustawieniem strefy czasowej został naprawiony? System nadal i bez przerwy wyświetla fioletową ikonę na pasku stanu a to oznaczało by, że dane są non stop pobierane? Czy się mylę?

    • Michał Otrębski

      Możesz w ustawieniach wyłączyć określanie strefy czasowej i ustawienie zegara według lokalizacji to powinno Ci już nie wyświetlać. Poza tym fioletowa ikona lokalizacji na pasku górnym wcale nie oznacza ciągle działającego GPSa jak wiele osób błędnie myśli.

  • Niestety problem z szybko wyczerpującą się baterią nie został całkowicie rozwiązany :/ Czekam na dalsze aktualizacje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona