Ważne

Opera Mini 6.5 dla iPada czyli update goniący Androida

opera mini 6.5 ipad

Opera Mini dla systemu iOS doczekała się aktualizacji do wersji 6.5. Ta znana nam dobrze z komputerów przeglądarka zdobyła szerokie grono zadowolonych użytkowników przede wszystkim przyjaznym interfejsem i kompresją danych.

To właśnie ta funkcja najbardziej trafia w gusta klientów mających małe pakiety internetowe. Opera kompresuje na swoich serwerach treść przeglądaną przez użytkowników i dopiero potem wysyła je na nasze urządzenia, co pozwala na szybsze ładowanie i mniejsze zużycie danych. Ich kontrolę umożliwia wprowadzony licznik wykorzystanych megabajtów. Nie będziemy już mieć problemu z przekroczonym limitem i dodatkowymi złotówkami na rachunku.

opera mini ipad

Drugą kwestią, o której warto wspomnieć, jest ukłon w stronę wielbicieli serwisów społecznościowych. Teraz w kilka sekund możemy podzielić się linkiem z gronem naszych znajomych na Facebooku i Twitterze lub wysłać go mejlem. Nie musimy już kopiować linków i przełączać się między aplikacjami.

opera mini ipad

Ostatnia rzecz to wprowadzenie przewidywania tekstu i sugestii wyświetlanych w paskach wyszukiwania. Ponadto możemy teraz szukać informacji wpisując je bezpośrednio w pasku adresu, nie musimy już używać paska Google.

Te nowości znane już są zapewne większości z Was z systemu Android, który już wcześniej doczekał się aktualizacji i poszerzenia o wyżej wspomniane funkcje. Programiści Opery nie zapomnieli jednak o iPadzie i już teraz możecie cieszyć się możliwością korzystania z nowości wprowadzonych w tej przeglądarce.

Operę Mini możecie pobrać stąd.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona