Ważne

Asus szykuje 7-calowy tablet Eee Pad Transfomer? Premiera Padfone w lutym

tablet asus eee pad transformer

Asus to jeden z niewielu producentów, który może mówić o odniesieniu sukcesu na rynku tabletów internetowych. Fakt ten zawdzięcza ciekawemu sprzętowi, łączącemu w sobie cechy dotykowej dachówki z netbookiem. Mowa oczywiście o Asusie Eee Pad Transformer, który już niebawem (9 listopada) doczeka się swojego następcy – Eee Pad Transformer Prime. Okazuje się jednak, że producent może pracować nad mniejszą wersją tego urządzenia.

Z informacji, do których dotarli redaktorzy serwisu DigiTimes wynika, że w przyszłym roku Asus planuje premierę kilku tabletów. Wśród nich ma być rzekomo 7-calowa wersja modelu Eee Pad Transformer. I choć urządzenie z ekranem 7″ ma niewielkie wymiary, a co za tym idzie – ma wiele zalet związanych z większą mobilnością, tak można się zastanawiać, czy w tym przypadku Transformera w wersji 7″ ma sens? Mniejszy ekran idzie w parze z mniejszą klawiaturą, a ta z kolei może nie być wystarczająco wygodna przez małe klawisze i niewielkie odstępy między nimi (choć trudno mówić o czymś, czego się nie miało w rękach).

Kolejna informacja dotyczy tabletu Asus Padfone, który – według wspomnianego serwisu – ma zadebiutować w lutym 2012 roku. To urządzenie ma być dostępne rzekomo już na starcie z najnowszą wersją Androida – Ice Cream Sandwich. Wciąż jednak nie wiadomo jakie parametry techniczne będzie oferować ten sprzęt. Dotychczas pewne jest jedynie to, że będzie posiadał 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a w jego obudowie znajdzie się wnęka na smartfona z wyświetlaczem o przekątnej 4,3″. Cena Asusa Padfone nie jest jeszcze znana.

Czekamy na więcej informacji odnośnie tabletów Asusa – w szczególności Eee Pad Transformer w wersji mini.

źródło

Komentarze

 • pepiniu1

  Nie ma za co ;)

 • bart

  Uważam, że Padfone to świetne rozwiązanie. Telefon a gdy potrzeba o wielkości ekranu tabletu z dodatkową baterią. Ach, gdyby to można jeszcze było włożyc w klawiaturę Transformera! Bateria w Fonie, w Padzie, w klawiaturze i jesteś wolny od gniazdka w scianie przez całą dobę. A do tego możnaby mieć urządzenie z pełnym zestawem portów. MiniSD + miniUSB + miniHDMI w tablecie, normalny port SD + 2xnormalne USB + dormalne HDMI w klawiaturze jak w Transformerze. Rozmarzyłem się :-)

  • grah

   … jedynym dodatkowym wymaganiem byłoby to, aby taka stacja dokująca (ekran) była jednak zgodna z większą liczbą telefonów, albo by asus zachował zgodność z nią swoich telefonów przez dłuższy czas.

 • luc3ro

  A dlaczego to klawiatura ma być mniejsza? Przecież spokojnie mogą zbudować tablet który da się podłączyć do istniejących już klawiatur dla 10-calowców.

 • mojo

  @bart
  trzeba to im szybko powiedzieć, myślę że takim produktem by zamietli rynek, cały ekosystem z klocków:
  -smartphone z małym wyświetlaczem ok 3,5”, tak mały wygodny nie rozpychający kieszeni marynarki telefon!!!
  -padfon z dodatkową baterią i ekranem 10” w aktówce do którego pakujemy telefon
  -i na koniec stacja dokująca z klawiaturą i kompletem wejść na biurku…

  TAK POWINIEN WYGLĄDAĆ EVERKILLER ASUSA!

  • tylko po co?
   na sam koniec i tak nic nie mógłbyś zrobić poza przeglądaniem netu i obejrzeniem filmu, bo do tego nadają się dzisiejsze systemy tabletowe.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona