Ważne

Premiera Nook Color 2 już 7. listopada?

Zaproszenie na konferencje prasowa Barnes & Noble

Firma Barnes & Noble rozesłała zaproszenia na specjalną konferencję prasową, która będzie miała miejsce 7 listopada w Nowym Jorku. Głównym tematem imprezy będą czytniki Nook eReader, niewykluczone jednak, że podczas niej światło dzienne ujrzy tablet Nook Color 2, który, według nieoficjalnych informacji, jest urządzeniem wyposażonym w 7-calowy ekran dotykowy i system Android.

Jako produkt firmy zajmującej się dystrybucją książek elektronicznych, Nook Color 2 stanie w szranki z Amazon Kindle Fire i będzie jego największym konkurentem. Bez wątpienia tablet będzie oferował do wielkiej wirtualnej biblioteki Barnes & Noble i to właśnie wokół książek będzie skupiony jego interfejs i kampania reklamowa. Kluczową sprawą będzie koszt urządzenia – Amazon Kindle Fire wysoko ustawił poprzeczkę pojawiając się w sprzedaży w cenie $199. Należy postawić pytanie, czy B & N jest w stanie sprawić, że jego tablet będzie jeszcze tańszy.

Więcej informacji na temat Nook Color 2 dowiemy się już za 8 dni.

via BGR

Komentarze

 • jankov

  Wszystko pięknie, ładnie, ale jak to zwykle bywa nie dotyczy to Polski. Z naszego punktu widzenia może to jedynie wpłynąć na ceny tabletów, nic poza tym. :(

  • Emigrant

   Nie wplynie. Nawet u mnie w irlandii, bezwladnosc cen jest bardzo mala.

 • Anvi

  Fajnie by było gdyby jeszcze był oficjalnie dostępny w Europie…

 • next

  Amazon Fire 199$
  Kobo Vox 199$
  Lenowo A1 ~230$
  Nook Color ~250$ ??

  I co na to wielcy giganci Samsungi, Motorole, Toshiby, Acery – będą dalej klepać te tableciska tegrą 2, których nikt zbytnio nie chce kupować….. a może zabiorą się za klonowanie tych powyższych ;) w końcu klonowanie doprowadzili już do perfekcji

  • aaa

   Wszystkie wymienione tablety są mocno ogracznione i mają bardzo mały ekran. Osobiście wolę zapłacić dwa razy więcej za coś z normalną rozdzielczością ekranu i 10 calowego, a nie tym dziwacznym 1024×600.

   • Anvi

    Masz rację i nie masz, zależy jak patrzeć na Nook’a. Jeśli jak na talet, to rzeczywiście mały ekran z małą rozdzielczością. Sęk w tym, że nook ma być w głównej mierze czytnikiem książek.

    Ja samo czytanie na LCD uważam za nieporozumienie. Ślepia od tego bolą bo razi, w słońcu w ogóle się nie da. Więc zamiast Nook’a jako tabletu rzeczywiście wolałbym coś 10″, a jako czytnik książek cokolwiek z e-papierem. Przerabiam już 3-ciego Kindle i póki co jestem zachwycony :)

    • Tibadu

     No tak, wszystko świetnie jak czytasz książki bez obrazków. Spróbuj jakiegoś pdf’a technicznego z obrazkami poczytać na kindlu. Mam kindla, który jest świetny do zwykłych normalnych książek, mam ipada, który jest ekstra do Internetu i czytania w domu, ale za duży np. do komunikacji miejskiej. Zatem czekam z niecierpliwością na coś fajnego 7 calowego, co można będzie trzymać w jednym ręku i w miarę komfortowo przeglądać pdfy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona