Ważne

Gorilla Glass? Przeżytek! Corning prezentuje Lotus Glass

Udręką każdego użytkownika mobilnych urządzeń jest ograniczony czas pracy baterii. Niestety, nie słychać jeszcze żadnych plotek o wprowadzeniu niekończących się ogniw (a szkoda ;)), jednakże każdy producent pracuje nad tym, by zapewnić nam jak największą wydajność sprzętu przy jak najniższym poborze energii. Ciągłe powiększanie pojemności akumulatorów mija się z celem, ponieważ skutkuje to zwiększeniem rozmiarów i wagi urządzenia, które przecież są tak ważnym aspektem mobilności. Dlatego też wiele firm stara się tworzyć komponenty coraz bardziej energooszczędne.

Naprzeciw wszystkim wychodzi Corning, producent dobrze znanego Gorilla Glass. Firma zaprezentowała swoją nową zdobycz technologiczną, którą jest kolejna generacja odpornego na zarysowania szkła – Corning Lotus Glass.

Przy jego tworzeniu zwrócono uwagę na niski pobór energii i możliwie jak najwyższą wydajność. Producent dążył do osiągnięcia jak najlepszej rozdzielczości wyświetlania obrazu, a także szybszego czasu reakcji na dotyk.

Lotus Glass trafił już na taśmy produkcyjne. Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo którzy producenci zechcą zastosować to rozwiązanie w swoich urządzeniach. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że już w niedługim czasie będziemy mogli namacalnie przekonać się o zaletach wytrzymałego Lotus Glass w pierwszych tabletach.

Jak słusznie zauważa nasz Czytelnik, grah, powyższą, zawiłą całość, można wytłumaczyć łopatologicznie. Generalnie chodzi o to, że bardziej przeźroczyste szkło = mniej prądu do podświetlania matrycy/oledów = większa oszczędność prądu = dłuższe życie urządzenia.

źródło

Komentarze

 • Tomecki

  No to mamy pierwszy komponent do iP5 i Samsunga Petardeo Max super już nie mogę się doczekać a wiadomo jakiego koloru będzie to szkielko i czy będzie dostępne w Polsce. Jeżeli tak to od kiedy i u jakiego operatora

  Start

  • Konrad

   Pewnie jeszcze trochę poczekamy ale miejmy nadzieję że w Polsce będzie w 1 kwartale 2012 roku

 • Moment, moment.. Najpierw o bateriach, później o Gorrilla Glass a na końcu o następcy Gorilla Glass o większej rozdzielczości ekranu? Z tego co wiem gorilla glass to powłoka digitizera. Co więc ma do tego wyświetlacz będący całkowicie innym komponentem?

  • grah

   Bo widzisz, artykuł jest przetłumaczonym źródłem, niestety samo źródło pisze głupoty. A właściwie to nie tyle głupoty to zlepek słów na temat, takie mambo jumbo technologiczne, nie tłumacząc, ani nie wyjasniając co ‘nowa szybka’ ma do akumulatora.

   Wystarczy przeczytać Press Release w źródle i wszystko robi się jasne. Niestety – tego też oczekiwałem od autora tej publikacji na tabletowo :(

  • Całość jest ze sobą ściśle powiązana. Wyjaśnia to jedno zdanie z informacji prasowej Corning: “(…)The end result is a thin, portable display device that consumes less power while delivering superior picture quality.”

   • grah

    :) W ten sposób można przecież gdybać w nieskończoność :)

    W przypadku artukułu o nowej technologii wytwarzania plastikowych obudów też można napisać, że “przy jego tworzeniu zwrócono uwagę na niski pobór energii”, bo przecież cieńszy plastik an obudowie, to większa bateria, a co za tym idzie dłuższa praca na niej. I tak w kółko.

    W artykule zabrakło łopatologicznego wytłumaczenia prostej zasady – bardziej przeźroczyste szkło = mniej prądu do poswietlania matrycy/oledów = większa oszczędność prądu = dłuższe życie urządzenia.

    • Może dzisiejszy dzień za bardzo mnie zmęczył, żeby się wymądrzać o tej porze, niemniej nie mogę nie przyznać Ci racji. Aż to dodam do powyższego wpisu (jeśli nie masz nic przeciwko) ;-)

 • Marek

  Corning jako producent jest rewelacyjny i nic dziwnego, ze coś takiego wymyślił.
  Może zrobię lekką reklamę, ale biorąc pod uwagę że to nie jest strona konkurencyjna, mam nadzieję, że nie zrobie czegoś strasznego autorowi.
  Zobaczcie filmik o tym jak Corning widzi świat za kilka lat: http://szerokopasmowapolska.pl/dzien-ze-szkla-niesamowita-wizja-corninga/ . Mega – zwłaszcza wyświetlacze w oknie :). Może przyszłość tego, a nie tabletów?

  • grah

   Szklane domy, ktoś to już prorokował… :)

   A tak po prawdzie, to 10% filmiku prezentuje sensowne rozwiązania, poprawiające to co jest obecnie, pozostała część jest wg mnie albo absolutnie niepraktyczna, albo wręcz jest krokiem wstecz w stosunku do obecnych trendów.

   Przykłady:
   – wysmarowane paluchem z pastą do zębów lustro w łazience przedstawi mi wiadomości dnia jeden raz, potem już się niedoczytam :)
   – to samo tyczy się telewizora – ja wolalbym wskazać palcem (jeśli już muszę…) a nie smarować po całym ekranie by zmienić kanał :)
   – aby wybrać drogę do pracy dziewczyna kliknęła chyba z 12 razy na różne przyciski – ja obecnie mówię do telefonu adres i już, bez klikania na wszystko
   – książka jaką czyta pan pod koniec filmiku zdaje się być wielkości folii na dokumenty, niestety absolutnie niepraktyczne (nie sztywne – poczytajcie sobie kartkę A4 z gazety…)

   Ogólnie wizja przedstawia całą masę miziania szkła, na różne sposoby, niestety ja bym “nie szedł tą drogą [tm]”.

   Aby nie wyjść na malkontenta, to co mi się podobało:
   – MS surface 4.0 :)
   – integracja telefonu z innymi sprzetami (to wymaga, by był opracowany jeden wspólny standard, ale na to nie liczę, nie przy naszym chorym prawie patentowym, albo by była to iKuchnia, iTv, iLustro, iSamochód, iZnakNaDrodze… ale to było jeszcze bardziej koszmarniejsze).

   Rzekłem ja.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona