Ważne

Ciekawe dane dotyczące korzystania z tabletów (infografika)

Pojawienie się tabletów internetowych bez wątpienia zmieniło sposób konsumpcji treści. Zamiast porannego przeglądu prasy, przy kawie wolimy wziąć w swe ręce tablet i to właśnie na nim poprzeglądać najnowsze wieści z informacyjnych stron internetowych czy multimedialnych wydań gazet. Firma Pew zebrała wiele ciekawych informacji dotyczących korzystania z tabletów w jedną całość i przedstawiła w przyjaznej formie infografiki.

Wynika z niej przede wszystkim, że 77% posiadaczy tego typu urządzeń korzysta z nich codziennie, natomiast średni czas spędzany z tabletem w rękach wynosi średnio godzinę i trzydzieści pięć minut (dziennie).

54% badanych codziennie sprawdza skrzynkę mejlową, 53% czyta newsy, 39% korzysta z serwisów społecznościowych, 30% gra w gry, 17% czyta książki w formie elektronicznej, natomiast 13% – ogląda filmy.

Badanie, którego wyniki posłużyły jako podstawa do stworzenia infografiki, przeprowadzone zostało na 1159 posiadaczach tabletów internetowych w Stanach Zjednoczonych. Można jednak domniemywać, że wyniki w dużym stopniu są uniwersalne. Poniżej znajdziecie dość obszerną grafikę z wieloma ciekawymi danymi:

tablet infografika

źródło

Komentarze

 • next

  więc może dlatego tablety z And 3 tak słabo się sprzedają bo nie trafiają w potrzeby użytkowników
  -są przeładowane procesorami wielordzeniowymi, GPS, HDMI-ami, pojemnymi dyskami a ludzie potrzebują tabletów głównie do:
  “54% badanych codziennie sprawdza skrzynkę mejlową, 53% czyta newsy, 39% korzysta z serwisów społecznościowych, ”
  Zamiast tworzyć urządzenia pod potrzeby użytkowników postanowiono klonować ipada, który jest lansiarski i jest trendy
  – i co wcale dobrze to nie wyszło dla tych tabletów

  • Tomecki

   @ next ciagle to powtarzam ze wyścig zbrojen do niczego nie prowadzi to jak zegarki Montana z 16 toma melodyjkami były fajne wszyscy mieli pobawili się i powrócili do klasycznego zegarka

  • Artur

   Zatem nikt nie potrzebuje multum aplikacji. Ludziom wystarczą te podstawowe.

   • mico

    czyli “setki tysięcy” aplikacji na iOS nie mają tak naprawdę większego znaczenia… a ludzie uzywają tabletó do maila i www

  • luc3ro

   Dlatego wygra… kindle fire z androidem…

 • Wilniuk

  Tez potrzebuje prostego,taniego tableta do przegladania intera,,ale nie chinczyka.Ceny tabletow sa strasznie zawyszone,jesli nie moge kupic za 300 zl prostego,europejskiego,to zaczekam,za rok bedzie zawal…

  • Touldie

   Ale zmowa cenowa jest i się nie doczekasz…

  • t0meq

   Przy cenie 199 USD Amazon dopłaca 10 dolców do każdego Fire, więc 300 zł to trochę mało. Nawet gdyby miał to być tablet europejski, cokolwiek pod tym przymiotnikiem rozumiemy

   • craq

    Gadasz głupoty. Oczywiście, że cena 199 USD dla polskiego rynku jest za wysoka, bo w Polsce zarabia się srednio 4 razy mniej niz w USA, więc i cena powinna być niższa dla zapewnienia porownywalnej penetracji rynku. Nie ma to wiele wspólnego z kosztem wytworzenia takiej zabawki – końcowego odbiorcę interesuje przede wszystkim cena końcowa.
    A zmowa cenowa jest i nic na to nie poradzimy – TRUE.
    Tyle w temacie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona