Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji
Mediaexpert - Note 9!

Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji

Tabletowo.pl Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji Aplikacje Nowości

Siłą każdego systemu operacyjnego, poza intuicyjnością obsługi, jest dostęp do sklepu z aplikacjami. Na najpopularniejszy obecnie tabletowy system – iOS – w App Store znajdziemy około 460 tysięcy programów (mogło być ponad 600 tysięcy, gdyby nie fakt, że ok. 150 tysięcy <ok. 24%> z różnych powodów usunięto). Ile aplikacji oferuje Android Market?

Z opublikowanego przez firmę Research2Guidance raportu Android Market Insights wynika, że przez Android Market przewinęło się w sumie ponad 500 tysięcy aplikacji. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są dostępne dla użytkowników – sporą ich część (aż 37%) usunięto, podobnie jak z App Store, z różnych powodów. Warto dodać, że aż 78% z nich, były aplikacjami darmowymi.

Do dyspozycji użytkowników urządzeń z Androidem w Android Market znajduje się ok. 320 tysięcy aktywnych aplikacji. Co ciekawe, we wrześniu trafiło do niego 42 tysiące nowych programów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku aplikacji na którykolwiek system operacyjny nie liczy się ilość, ale JAKOŚĆ – a z tą bywa różnie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona