Ważne

Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji

Android Market

Siłą każdego systemu operacyjnego, poza intuicyjnością obsługi, jest dostęp do sklepu z aplikacjami. Na najpopularniejszy obecnie tabletowy system – iOS – w App Store znajdziemy około 460 tysięcy programów (mogło być ponad 600 tysięcy, gdyby nie fakt, że ok. 150 tysięcy <ok. 24%> z różnych powodów usunięto). Ile aplikacji oferuje Android Market?

Z opublikowanego przez firmę Research2Guidance raportu Android Market Insights wynika, że przez Android Market przewinęło się w sumie ponad 500 tysięcy aplikacji. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są dostępne dla użytkowników – sporą ich część (aż 37%) usunięto, podobnie jak z App Store, z różnych powodów. Warto dodać, że aż 78% z nich, były aplikacjami darmowymi.

Do dyspozycji użytkowników urządzeń z Androidem w Android Market znajduje się ok. 320 tysięcy aktywnych aplikacji. Co ciekawe, we wrześniu trafiło do niego 42 tysiące nowych programów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku aplikacji na którykolwiek system operacyjny nie liczy się ilość, ale JAKOŚĆ – a z tą bywa różnie.

źródło

Komentarze

 • Sukcesem androida jest to, ze duzo aplikacji jest bezplatnych, w przeciwienstwie do i OSa

  • ed

   zobacz na jakość tych aplikacji a później pisz…
   To w >90% nic nie warte śmieci pisane przez domorosłych programistów chyba z gimnazjum. Poziom aplikacji AM jest po prostu zastraszający, brak kontroli w AM robi swoje.

   • jankov

    Niestety, to prawda. AM to jest jedno wielkie śmietnisko i to nawet bez jakiejś sensownej segregacji tych odpadów. To jest najbardziej żenujący aspekt Androida. Już o aplikacjach na tablety lepiej wspominać nie będę, bo nie chcę się denerwować. Lipa po całości.

    • aaa

     Zerknij na tablified.com. Możesz przy okazji potestować moją grę – Memory Owl HD. :)

     • jankov

      Jestem stałym bywalcem tablified.com. W sumie tabletowo mogłoby puścić newsa o nim. Przy okazji, gratuluje wydania gry! A czy Google to już dał możliwość Polakom na publikowanie płatnych aplikacji czy nadal używa rynków “wschodzących” jako darmowego źródła bezpłatnych aplikacji?

  • Ghostcat

   Tyle tylko, ze użytkownicy iOS wola zapłacić pare groszy i mieć dobrą bezpieczną aplikacje (w tym i ja się do nich zaliczam), a kiedy mam coś ściągnąć z am na swój telefon to 5x się wcześniej zastanowię, pogrzebię nieco w necie w poszukiwaniu informacji przede wszystkim o bezpieczeństwie tej aplikacj. Czy nie kradnie danych, czy nie wirus, czy inny syf.

   • aaa

    Co ty ściągasz, że tak się obawiasz? Każda aplikacja pyta o uprawnienia, jak ma uprawnienia z kosmosu, to po prostu nie instalujesz (jak np. dzwonienie, czy wysyłanie sms-ów – na tablecie na szczęście nie działa i tak, hehe). Płacę w AM za aplikacje (pewnie ze 100zł już zeszło na różne drobnostki), ale gdybym miał płacić za wszystkie, których używam – tzn. gdybym tylko z płatnych korzystał – to pewnie bym już drugie tyle do ceny tabletu dołożył, więc wolę “mizerny” AM, gdzie są aplikacje i gry w wersji LITE zawsze i z reklamami (które w 90% przypadków mi nie przeszkadzają).

   • mico

    Ghostcat, generalnie masz rację są jednak dwie ALE:

    – “bezpieczeństwo” usypia czujność – jeśli instalujesz z app store wszystko jak leci, bo wierzysz, że apple już wszystko sprawdziło to możesz w końcu coś złapać…

    – ja np na andku nie instaluję programów na zasadzie “o… przeglądam sobie market, co by tu zainstalować… ? może to ?” a tylko to co potrzebuję i najpierw przeczytam o tym że jest to sprawdzona pozycja. W ten sposób odpada również “przekopywanie się” przez śmietnik, bo idę bezpośrednio do interesującej mnie aplikacji.

    Gdybym w App Store miał przeglądać np gry “jak leci” to by życia nie starczyło na przetestowanie, nie mówiąc o kasie, więc tak samo wrzucałem tylko to co mnie interesowało.

   • hellypton

    Po pierwsze Android pozwala na to, aby użytkownik miał kontrolę nad uprawnieniami dla danej aplikacji. Po drugie jak się nie root;owany Android jest względnie bezpieczny. Android to system nie dla idiotów. Zawsze będzie awantura Android vs iOS, tak sami jak Windows vs Linux. Windziarzom też się nie podoba, że w Linux’ie trzeba czasami pomyśleć.

 • Artur

  Ja również wolałbym żeby z AM poznikały śmieci, chociaż te najbardziej rażące, tysiące aplikacji tj. ebooki, puzzle, linki do stron. One tylko przeszkadzają w wyszukiwaniu tych dobrych. I zupełnie nie rozumiem dlaczego Google usuwa emulatory. Czekam tylko aż zdejmą FPSE kiedy tylko pazerne Sony zacznie sprzedawać żenujące gry na PSone.
  Na szczęście można je znaleźć na SlideME. Chyba AM potrzebuje silnej alternatywy, może coś się zmieni w tym zakresie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona